ESA ogłasza nabór na staże YGT

1

Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na programy stażowe Young Graduate Trainee.

Podobnie jak co roku, Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na programy stażowe Young Graduate Trainee. Te roczne staże pozwolą uzyskać studentom ostatnich lat studiów i absolwentom uczelni wyższych unikatowe doświadczenie planowania i zarządzania projektami kosmicznymi.

Stażysta zostanie zakwaterowany w jednej z siedzib ESA, gdzie dostanie odpowiedzialne zadania przy projekcie prowadzonym przez Europejską Agencję Kosmiczną. W trakcie całego stażu będzie mógł korzystać z pomocy przydzielonego mu mentora.

Jeśli jesteś już absolwentem lub niedługo nim zostaniesz, masz szansę na staż w Europejskiej Agencji Kosmicznej! ESA właśnie ogłasza aplikacje do Young Graduate Trainee (YGT).

Jeśli chcesz zdobyć cenne doświadczenie przy projektach kosmicznych, już dziś zaaplikuj na roczny staż w ESA. Jako stażysta będziesz odpowiedzialny za wsparcie projektów, oczywiście pod okiem doświadczonych mentorów z Agencji.

Na stronie ESA opublikowano ponad 100 ofert pracy dotyczących inżynierii, fizyki, biologii, medycyny, ale także z zakresu marketingu i prawa. Co ważne, jedna osoba może aplikować tylko na jedno stanowisko, które zaznacza się w formularzu aplikacji.

Od kandydatów wymaga się posiadania dyplomu magistra uczelni wyższej, który potrzebny jest w dniu rozpoczęcia pracy w ESA. Istotne jest również obywatelstwo – ESA przyjmuje kandydatów wyłącznie z państw, które są członkami ESA lub z państw, które podpisały Umowę o współpracy.

Kandydaci wybierani są przez departamenty, do których aplikują. Rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj odbywają się w lutym/ marcu. Data rozpoczęcia pracy ustalana jest wspólnie z kandydatem i może być ona podjęta w każdym czasie, pomiędzy kwietniem a wrześniem danego roku.

Stażyści mogą liczyć na:
– wynagrodzenie miesięczne ok. 2 200 euro
– 2,5 dnia wolnego miesięcznie
– ubezpieczenie zdrowotne
– zwrot kosztów za podróże
– tzw. dodatek emigracyjny

Więcej na temat staży oraz pełna lista ofert stażowych na stronie ESA 

 

Jeden komentarz