Akcja charytatywna RosettaStrato

0

Niemiecka firma Design & Data organizuje akcje charytatywną RosettaStrato ze wsparciem organizacji edukacyjnej Uniwerse Awareness.

Design & Data jest autorem kreskówki, wykonanej dla Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach kampanii informacyjnej o misji Rosetta i Philae. Przygody niebieskiej Rosetty i Philae spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem w sieci i dotarły do bardzo wielu odbiorców.

https://www.youtube.com/watch?v=f02jrPW2WBU

Animacja przedstawiająca przygody Rosetta i Philae / Credits: ESA, Design & Data

W marcu 2016 Blue Dot Solutions w ramach misji RosettaStrato wyniosła maskotkę przedstawiającą bohaterów animacji na wysokość 30 kilometrów i wykonała nagrania oraz zdjęcia na tle krzywizny Ziemi. Obraz Rosetty oraz balonu stratosferycznego rejestrowany był z kilku kamer umiejscowionych pod różnymi kątem. Po wykonaniu lotu maskotka wraz z nagraniami została odzyskana w nienaruszonym stanie i odesłana do siedziby Design & Data w Kolonii.


Przebieg misji RosettaStrato / Credits – Design & Data GmbH

Odzyskaną maskotkę będzie można wygrać na loterii w ramach specjalnej akcji charytatywnej przeprowadzonej w ramach serwisu Indiegogo. Autorzy akcji chcą zebrać pięć tysięcy Euro, aby rozesłać maskotki do szkół na całym świecie. Te mają zafascynować kosmosem dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Organizator współpracuje z międzynarodową organizacją edukacyjną Universe Awareness, która za pomocą astronomii inspiruje dzieci pochodzące zwłaszcza z nieuprzywilejowanych społeczności.

Wpłacający większe kwoty będą brali udział w loterii, w której wygrać będzie można egzemplarz lotny. Od pozostałych maskotek różni się on wszytym napisem #RosettaStrato na skrzydle. Zachęcamy do licytacji!

Comments are closed.