Mars Base Camp, czyli o eksploracji Marsa na IAC 2016

1
Zbliża się IAC 2016. Specjalny panel poświęcony eksploracji Marsa odbędzie się 28 września.

Dedykowany panel „Mars Base Camp” odbędzie się w środę 28 września między 17:45 a 18:45 w ramach IAC 2016 – największej branżowej konferencji na świecie. W tym roku IAC odbywa się w Meksyku, w Guadalajara.
Uczestnicy poruszą problematykę bezpiecznej dla człowieka załogowej eksploracji Marsa z wykorzystaniem systemu SLS i statku Orion. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie jakie cele naukowe mogą zostać osiągnięte z wykorzystaniem załogowego laboratorium na orbicie Marsa, które miało by możliwość zdalnego i bezpośredniego dostępu do księżyców Marsa (np. za pomocą robotów, w tym za pomocą robotów z możliwościami „sample return”).
Panel poprowadzi Wanda Sigur, wiceprezes Lockheed Martin Space Systems Co.
Rejestracja na IAC 2016 wciąż jest otwarta! Dowiedz się więcej na stronach konferencji: http://www.iafastro.org/events/iac/iac2016/
Śledź profile organizatora IAC – Międzynarodowej Federacji Astronautycznej: FacebookTwitterLinkedIN, Instagram, YouTube.
Kosmonauta.net jest patronem medialnym IAC 2016.

Jeden komentarz

  1. To jest raczej Pojazd Międzyplanetarny doskonały pod względem lotu pomiędzy Ziemią ,a Marsem. W środku mamy moduł Cumowniczy (4-6 ) do którego są do cumowane w obie strony 2-wa Moduły Załogowe -Transferowe ,potem mamy 2-wa Moduły Techniczne w środku z tunelem przejściowym obłożonym zbiornikami Wodoru które to są doskonałą Ochroną przed Promieniowaniem Słonecznym i Kosmicznym w którym może się z chronić załoga w czasie wybuchów Słonecznych, potem mamy z jednej strony Lądownik Marsjański ,a z drugiej strony Oriona ,a potem mamy dwa moduły Silnikowe. Jak by w nich było po 3-5 Silników VASIMR-300 w Każdym to na czas przelotu z Ziemi na Marsa idzie w tych modułach załogowych wytworzyć Sztuczną Grawitację ziemską 1-G . w tym prawym od środka na 2/3 odległości do Marsa stałą przyspieszającą 1-G , potem silniki Stop w module prawym ,Załoga przenosi się do Modułu Transferowego Lewego i potem załączamy silniki o stałej Hamującej w Module silnikowym Lewym 1-G i Załoga ma w module Ziemską sztuczna grawitację dalej aż do Orbity Marsjańskiej. Tam może być zakotwiczenie w zależności od szybkości ,albo na Phobosie ,albo na Dejmosie ,z których Lądownikiem część Załogi Ląduje na Marsie. Można też Wejść tym pojazdem na Orbitę Marsa ,odcumować pojazd od moduły Cumowniczego w środku ,oddalić te dwie części od siebie na 150-m. na 2 Linach stalowych i silniczkami korekcyjnymi wprowadzić je w ruch Obrotowy wytwarzając w nich Sztuczna Grawitację ziemską 1-G. na czas pobytu na Orbicie Marsa. Po misji procedura w locie powrotnym na Ziemię jest taka sama. .