Dzień przemysłu polskiego w Ministerstwie Rozwoju

2

7 czerwca w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się Dzień Przemysłu Polskiego, na którym zostanie przedstawiony Program Naukowy ESA. 

Podczas seminarium zostanie przedstawiony Program Naukowy ESA (ESA Science Programme), sposób jego realizacji oraz planowane misje naukowe ESA. Polska uczestniczy w tym programie, dzięki czemu polskie przedsiębiorstwa i instytucje naukowe mogą brać udział w jego realizacji.

Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy na temat programu oraz identyfikacja obszarów kompetencji związanych z potencjałem przemysłowym i naukowym Polski. Dzień Przemysłu Polskiego ma posłużyć również nawiązywaniu kontaktów przemysłowych i instytucjonalnych, które powinny umożliwić udział polskich podmiotów w przygotowaniu i realizacji przyszłych misji naukowych ESA. W programie spotkania, po sesji wprowadzającej, zaplanowane zostały około 20-minutowe spotkania bilateralne polskich podmiotów z przedstawicielami ESA.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zgłoszenia można składać do dnia 17 maja 2016 roku. Podmioty zainteresowane spotkaniem bilateralnym z przedstawicielami ESA w formularzu zgłoszeniowym powinny zamieścić krótki opis swoje organizacji w języku angielskim. Spotkanie odbywać się będzie w języku angielskim.

Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: PAK

2 komentarze

  1. Po tym jak zobaczyłem audyt to wątpię, że mają cokolwiek do pokazania…

    • Dla szczęście dla tej imprezy, przynajmniej w tym roku, Moody’s pokazał, że rząd PISu kłamie.