Podróż od wnętrza Ziemi po Kosmos – Dzień Teledetekcji 2015

0

Już po raz trzynasty, na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędzie się seminarium naukowe pt. „Dzień Teledetekcji”, organizowane przez Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennych PW, Platformę Technik Kosmicznych, oraz Stowarzyszenie Studentów „GEOIDA”.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Teledetekcji są technologie kosmiczne w życiu codziennym. Dookoła nas jest ogromna liczba wynalazków, które swój początek zawdzięczają badaniom kosmicznym, a współcześnie są wykorzystywane na całym świecie w wielu dziedzinach życia, od medycyny, przez przemysł, kończąc na gospodarstwach domowych. To właśnie ta tematyka stała się inspiracją dla organizatorów bieżącej edycji konferencji.

17 grudnia o godz. 9.15 w sali 315 Gmachu Głównego PW, specjaliści z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz firmy Wasat, opowiedzą m.in. o projekcie ArchEO, czyli zastosowaniu technik satelitarnych w wykrywaniu i analizie obiektów archeologicznych, a także o misji BepiColombo, której celem jest badanie Merkurego. Z kolei przedstawiciele firmy Progea Consulting opowiedzą kilka słów o projekcie AgroEye, czyli wspomaganiu rolnictwa, przy wykorzystaniu technik teledetekcyjnych. Po zakończeniu wykładów przewidziany jest panel dyskusyjny.

Na przybyłych gości czekają liczne konkursy z cennymi nagrodami. Więcej informacji o konferencji znajduje się na Facebooku, na stronie wydarzenia: http://on.fb.me/1RGshXX.

Dodatkowo już 14 grudnia na krużgankach Gmachu Głównego PW otwarta została wystawa wynalazków, które miały początek w badaniach kosmicznych, a teraz wykorzystujemy je w różnych dziedzinach życia.

Comments are closed.