Trwa Startup Weekend Space Gdańsk

0

2 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczął się pierwszy w Polsce Startup Weekend  Space. Wydarzenie trwać będzie do niedzieli. 

Pierwsza europejska edycja Startup Weekend Space odbyła się w Bremie – centrum niemieckiego sektora kosmicznego. Na miejsce drugiej edycji wybrano Gdańsk. Nie bez powodu, to właśnie w tym mieście kilka polskich firm z sektora kosmicznego ma swoje siedziby.

Uczestnicy Startup Weekendu podczas prezentacji swoich pomysłów / Credits: SWS Gdańsk

Uczestnicy Startup Weekendu podczas prezentacji swoich pomysłów / Credits: SWS Gdańsk

Ponad 50 uczestników: programistów, inżynierów, marketingowców, grafików, przyjechało do Gdańska, aby wspólnie pracować nad modelami biznesowymi swoich projektów. Pierwszego dnia osoby mające pomysł mogły zaprezentować go przed publiką. Każda osoba miała minutę na to, żeby zainteresować pozostałych swoim projektem. Po prezentacjach odbyło się głosowanie na siedem najlepszych koncepcji. Osoby, których pomysły nie wygrały w głosowaniu dołączały do zwycięskich zespołów. Teraz drużyny czeka intensywna praca. To od końcowej prezentacji zależy, czy inwestorzy zainteresują się ich pomysłem.

Historie poprzednich Startup Weekendów pokazują, że zespoły pomimo zakończenia wydarzenia kontynuują swoją pracę. Pierwszy Startup Weekend Space w Europie, mający miejsce w Bremie, zakończył się stworzeniem kilku projektów, które obecnie rozwijane są na większą skalę. Z dostępnych informacji wynika, że przynajmniej dwa zespoły nawiązały kontakt z potencjalnymi inwestorami. Jest zatem prawdopodobne, że w wyniku pomysłów stworzonych w Bremie w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstaną nowe przedsiębiorstwa zarządzane przez uczestników Startup Weekend Space.

Przed uczestnikami drugiego w Europie Startup Weekend Space czekają intensywnych godzin, ale także atrakcyjne nagrody dostarczone przez sponsorów wydarzenia, którymi został fundusz inwestycyjny Black Pearls VC, O4, B2B Networking, Blue Dot Solutions, Cloudeo, Atena, Kognitis, GCB oraz partnerów Gdański Park Naukowo-Technologiczny i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Dzięki nagrodzie ufundowanej przez firmę Blue Dot Solutions reprezentanci najlepszego zespołu będą mieli okazję pojechać do Berlina na Satellite Conference, podczas której nastąpi wręczenie nagród European Satellite Navigation Competition/ Galileo Masters 2015.

Jeżeli chcesz na bieżąco wiedzieć co dzieje się podczas wydarzenia dołącz do społeczności Startup Weekend Space na Twitterze i Faccebooku: @SWSpaceGDN .

Comments are closed.