Pierwszy w Polsce Startup Weekend Space odbędzie się w Gdańsku już w październiku!

0

Kolejna, druga, europejska edycja Startup Weekend Space odbędzie się w Gdańsku 2-4 października w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Ruszyła już rejestracja na to wyjątkowe wydarzenie!

W kwietniu tego roku po raz pierwszy w Europie odbył się Startup Weekend Space (SWS). Miejscem wydarzenia była Brema, centrum niemieckiego sektora kosmicznego. Uczestnikami były osoby z ponad dwudziestu krajów z Europy, a także z USA, Indii czy Egiptu. Polskę reprezentowało trzech uczestników oraz dwójka mentorów.

Czym jest idea Startup Weekend?

Koncepcja jest prosta: kilkadziesiąt osób, programistów, projektantów, marketerów, przedsiębiorców i innych spotyka się w weekend w jednym miejscu, gdzie w kilku zespołach utworzonych na miejscu pracują nad swoimi projektami biznesowymi. W tym przypadku mowa o sektorze kosmicznym. Uczestnicy biorą także udział w prezentacjach, ćwiczeniach i warsztatach z zakresu biznesu, technologii lub prawa.

Etap finałowych prezentacji podczas Startup Weekend Space Bremen w kwietniu 2015 roku / Credits: Agata Kukwa

Etap finałowych prezentacji podczas Startup Weekend Space Bremen w kwietniu 2015 roku / Credits: Agata Kukwa

Ze wszystkich pomysłów w formie głosowania wybierane są te najciekawsze. Dziesięć projektów, które zebrało najwięcej głosów, jest rozwijanych przez kolejne dwa dni do bardziej dojrzałej formy. Do dyspozycji zespołów są mentorzy, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz naprowadzają zespoły na nowe tory biznesowej kreatywności.

Pod koniec ostatniego dnia SWS pomysły są prezentowane przed panelem ekspertów, który wybiera zwycięzców. Eksperci pochodzą z różnych środowisk: od naukowych, poprzez inżynieryjne
i administracyjne (np. Europejska Agencja Kosmiczna), aż po inwestycyjne.

Dlaczego warto wziąć udział w Startup Weekend Space Gdansk?

Pierwszy Startup Weekend Space w Europie, mający miejsce w Bremie, zakończył się stworzeniem kilku projektów, które obecnie rozwijane są na większą skalę. Z dostępnych informacji wynika, że przynajmniej dwa zespoły nawiązały kontakt z potencjalnymi inwestorami. Jest zatem prawdopodobne, że w wyniku pomysłów stworzonych w Bremie w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstaną nowe przedsiębiorstwa zarządzane przez uczestników Startup Weekend Space.

Na uczestników drugiego w Europie Startup Weekend Space czeka w Gdańsku 60 intensywnych godzin oraz atrakcyjne nagrody dostarczone przez sponsorów wydarzenia.

Zachęcamy przedsiębiorców i kreatywnych studentów zainteresowanych międzynarodowym zasięgiem promocyjnym i weryfikacją swoich możliwości w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów technologicznych. Zapewniam, że w tej chwili żadna inna organizacja w Polsce nie dostarcza takich wartości dla partnerów” – przekonuje Maciej Mickiewicz, współorganizator Startup Weekend Space Gdańsk i Chief Operating Officer w firmie Blue Dot Solutions z sektora kosmicznego.

Dla pierwszych dwudziestu uczestników Startup Weekend Space Gdańsk wejściówki na wydarzenie są w najniższej cenie. Przyjedź po cenne doświadczenia, konsultacje z doświadczonymi mentorami oraz atrakcyjne nagrody.

Rejestracja na stronie wydarzenia: http://startupweekendspace.co/

Dołącz do społeczności Startup Weekend Space na Twitterze i Faccebooku: @SWSpaceGDN

W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas! kontakt@kosmonauta.net

Comments are closed.