Blue Dot Solutions ze stanowiskiem na IAC 2015

0

Z inicjatywy firmy Blue Dot Solutions, na prestiżowej konferencji International Astronautical Congress 2015 znajdzie się polskie stanowisko.

Zespół Blue Dot Solutions, a wcześniej Kosmonauta.net, jako jedyny podmiot z Polski jest od kilku lat z rzędu aktywnie obecny na największej konferencji astronautycznej na świecie: International Astronautical Congress (IAC).

W tym roku po raz pierwszy w historii Polska będzie mieć swoje stanowisko w hali wystawienniczej tej konferencji. Jest to inicjatywa firmy Blue Dot Solutions. Polskie stanowisko znajdzie się w najpopularniejszej hali, niedaleko sal prelekcyjnych, naprzeciwko stanowiska francuskiej agencji kosmicznej CNES, nieopodal holenderskiego pawilonu oraz blisko dużej wystawy firmy SpaceX. Oznacza to, że każdego dnia przynajmniej kilkaset specjalistów z całego świata przejdzie obok polskiego stanowiska. Po raz pierwszy od lat będzie szansa na zaprezentowanie polskiej działalności w sektorze kosmicznym w tak doborowym otoczeniu.

O konferencji International Astronautical Congress

IAC to spotkanie kilku tysięcy przedstawicieli wszystkich gałęzi przemysłu kosmicznego: firm, agencji kosmicznych oraz instytucji naukowo-badawczych. To najważniejsza konferencja sektora, której kolejne edycje co roku odbywają się w innym mieście, na innym kontynencie. IAC pełni rolę forum, na którym wygłaszane są prezentacje z wszystkich dziedzin astronautyki: od kwestii technicznych, takich jak małe satelity czy rakiety nośne, poprzez koncepcje misji na niską orbitę wokółziemską lub poza bezpośrednie otoczenie Ziemi, aż po tematy ekonomiczne i polityczne.

Od 2010 roku, czyli od kiedy IAC odbywał się w Pradze, nasz zespół regularnie uczestniczy w tej prestiżowej konferencji. W tym roku nasza praca dotyczy projektu dla Europejskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Ten projekt zakończyliśmy w pierwszej połowie 2015 roku.

IAC2015 / Credits: www.iac2015.org

IAC2015 / Credits: www.iac2015.org

Konferencja IAC 2015

W 2015 roku konferencja IAC odbędzie się w Jerozolimie w terminie 12-16 października. Blue Dot Solutions wspólnie z firmą SpaceForest posiadać będzie własne stanowisko wystawiennicze w wystawowej części konferencji. Razem z kilkoma innymi wiodącymi podmiotami krajowego sektora kosmicznego, zaprezentujemy tam swoją ofertę komercyjną, badawczą oraz potencjał do współpracy.

Przez najbliższe kilka lat IAC będzie się odbywać z dala od Europy. Oznacza to mniejsze zainteresowanie europejskiego sektora kosmicznego w uczestnictwie w części wystawowej tej konferencji. Z tego powodu IAC 2015 może być bardzo ciekawym wydarzeniem, również z polskiej perspektywy. W przyszłym roku kongres będzie organizowany w meksykańskiej Guadalajara, zaś za dwa lata odbędzie się w australijskiej Adelajdzie.

Dodatkowe informacje

Zainteresowane polskie podmioty sektora wciąż mogą dołączyć do stanowiska na IAC 2015. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących polskiego stanowiska na konferencji IAC 2015 prosimy o kontakt mailowy na office(at)bluedotsolutions.eu.

W czasie IAC 2015 działać będzie strona internetowa informująca o podmiotach z polskiego stanowiska.

Comments are closed.