KONSTRUKTOR – polski film s-f

0

Rozpoczęła się akcja typu crowdfunding na realizację krótkiego polskiego filmu science-fiction o nazwie KONSTRUKTOR. Akcja tego filmu dzieje się w Polsce w niedalekiej przyszłości.

Wstęp

Do naszej redakcji wpłynęło ostatnio takie pismo:

Szanowni Państwo!

W imieniu firmy FRANWIK mam przyjemność przedstawić Państwu nasz nowy produkt,
model 65, który otwiera kolejny rozdział w historii robotyki oraz, jak wierzymy,
wprowadza nową jakość na rynek osobistych androidów.

Z poważaniem,
Wiktor Frankowski,
prezes zarządu FRANWIK SA.

Załączono film, który możecie obejrzeć poniżej.

Czy ta oferta zwiastuje kolejną nową technologię wchodzącą na polski rynek? Nie. To zwiastun nowego polskiego filmu science-fiction pt. KONSTRUKTOR.

O co tutaj chodzi?

KONSTRUKTOR to film krótkometrażowy, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Polsce, w trzeciej dekadzie XXI wieku. Po rozpadzie Unii Europejskiej polska gospodarka wraca na ścieżkę najszybszego rozwoju na Starym Kontynencie, nawiązując do przełomu lat 80′ i 90′ XX w, kiedy kraj w sercu Europy wychodził z ery komunizmu. Po niemal 100 latach nieobecności polskie marki wracają na arenę międzynarodową. Prym wiedzie FRANWIK, polski potentat w dziedzinie antroporobotyki.

Głównymi bohaterami są wizjoner Wiktor oraz jego tajemnicza partnerka Ewa. On jest prekursorem w dziedzinie robotyki, który chorobliwie dąży do stworzenia idealnej maszyny. Ona jest zawsze uśmiechniętą, ciekawą świata dziewczyną, która w życiu uczy się doceniać małe przyjemności. Jest to opowieść o naturze człowieka, istocie świadomości i o niebezpiecznej zabawie w Boga.

Projekt “KONSTRUKTOR” jest niekomercyjny, finansowany przez jego autorów. Gatunkowa specyfika tego filmu wymaga rozmachu w zakresie scenografii i kostiumów oraz zastosowania cyfrowych efektów specjalnych. Zachęcamy do każdego nawet drobnego wsparcia finansowego i do rozpowszechniania tej informacji dalej. Poniżej link do strony crowdfoundingowej projektu, gdzie można dowiedzieć się znacznie więcej o projekcje.

Link do akcji:
https://polakpotrafi.pl/projekt/konstruktor

Komentarz Kosmonauta.net:
Zachęcamy do wsparcia tego projektu! W Polsce powstaje bardzo mało filmów typu s-f, tym bardziej o oryginalnej tematyce.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Adamowi Wałkowskiemu za przesłany tekst.

Comments are closed.