Airbus rozwija współpracę z SES i Intelsat

0

Airbus podpisał umowę partnerską z SES, a sprzedaż terminali Intelsat kompatybilnych z Epic wzrosła dwukrotnie.

Umowa z SES

Firmy SES S.A. i Airbus Defence and Space ogłosiły podpisanie wieloletniej umowy o świadczeniu usług komunikacji satelitarnej z wykorzystaniem wielu transponderów dla klientów korporacyjnych w Afryce i na całym świecie. Usługi kierowane są głównie do sektora górniczego i wydobywczego, energetyki i działalności humanitarnej. Będą one świadczone za pomocą terminali Terralink.

Airbus D&S połączy technologie satelitarne SES i zaawansowane techniki komunikacji satelitarnej w jedną platformę dla nowych usług Terralink, które mają być uruchomione jeszcze w tym roku.

W ramach tej długoterminowej umowy partnerskiej Airbus Defence and Space wykorzysta dodatkową przepustowość satelity SES-5 oraz teleportu SES w Luksemburgu w połączeniu ze swoim własnym teleportem w Aussaguel (Francja). Zapewni to zasięg i elastyczność usług VSAT (Very Small Aperture Terminal) na całym kontynencie afrykańskim. Umowa obejmuje możliwość rozszerzenia przepustowości pasma Ku satelitów ASTRA 2G, ASTRA 4A i NSS-12.

Rośnie sprzedaż Epic

Airbus Defence and Space i Intelsat S.A. poinformowały, że strategiczna umowa zawarta w 2014 r. przynosi efekty i korzyści. Klienci Intelsat chętnie przechodzą na nowe urządzenia, które zapewnią płynne przejście na satelity nowej generacji Intelsat Epic.

Rok temu Airbus D&S oraz Intelsat zapowiedziały strategiczne partnerstwo w celu wprowadzenia na rynek ulepszonej oferty morskich terminali VSAT. Umowa miała umożliwić firmie Airbus Defence and Space połączenie istniejących usług morskiej łączności VSAT z platformą satelitów o wysokiej przepustowości Intelsat Epic. Pierwszy satelita tego typu, Intelsat 29e, ma być wyniesiony w pierwszym kwartale 2016.

Od tego czasi firmy pracowały nad udoskonaleniem istniejących usług VSAT  dla sektora morskiego. Umowa zagwarantowała Airbusowi dostęp do globalnych łączy satelitarnych Intelsatu w paśmie Ku oraz do naziemnej sieci IntelsatOne. Partnerstwo pobudziło popyt, dzięki czemu tylko w 2014 roku podpisano kontrakty na wyposażenie ponad 600 statków w łączność VSAT. Wśród klientów znalazły się takie firmy żeglugowe, jak Stolt, CMA CGM, Scorpio i DOF, a umowy zawarte przez Airbus D&S stanowiły dwukrotność sprzedaży morskich terminali VSAT w stosunku do roku poprzedniego.

Planowane przejście na Intelsat Epic zapewni dodatkową przepustowość na kluczowych trasach żeglugowych. Elastyczna, wstecznie kompatybilna architektura Intelsat Epic ułatwi wykorzystanie kanału cyfrowego w celu zwiększenia adaptowalności sieci oraz bardziej efektywnego wykorzystania spektrum, z przepustowością nawet 10-krotnie większą, niż w przypadku tradycyjnych satelitów.

(Airbus)

Comments are closed.