Ruag kupuje kosmiczny dział Patrii

0

Szwajcarski Ruag Space kupi dział fińskiej Patrii zajmujący się przestrzenią kosmiczną.

Ruag Space ogłosił 17 grudnia zakup działu zajmującego się przestrzenią kosmiczną fińskiej firmmy Patria. W segmencie kosmicznym Patria produkuje głównie elektronikę pokładową.

32-osobowy dział Patria Space stanie się teraz zalążkiem fińskiego oddziału firmy, Ruag Space Finland. Kwota przejęcia nie jest znana. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie 2015 roku.

Podobną strategię ekspansji Ruag przyjął także w Szwecji i Austrii, gdzie utworzył oddziały poprzez zakup istniejących już przedsiębiorstw. Ruag posiada także spółkę zależną w Denver w USA.

Patria pozbywa się tego działu (kilkudziesięciu pracowników spośród ok. 2500 zatrudnionych), gdyż nie jest on rentowny i nie jest dla niej główną gałęzią działalności, w odróżnieniu od firmy Ruag, która rozwija segment kosmiczny. Ruag dostarcza na przykład osłony aerodynamiczne dla rakiet Ariane 5. Kontrakt na te elementy ma zagwarantowany do 2019 roku. W zeszłym roku otrzymał też (Ruag Austria) swoje pierwsze zlecenie od indyjskiej agencji kosmicznej ISRO. Ruag Sweden współpracuje też z polskimi firmami, jak gdyński SpaceForest, przy produkcji generatorów częstotliwości dla ESA.

Comments are closed.