Weź udział w Asteroid Mission Time Capsule!

0

NASA zaprasza wszystkich do umieszczania tekstów i zdjęć, które polecą w “kapsule czasu” na sondzie OSIRIS-REx i powrócą na Ziemię w 2023 roku.

OSIRIS-REx

OSIRIS-REx

Amerykańska agencja kosmiczna NASA zaprasza wszystkich do konkursu w efekcie którego w “kapsule czasu” na pokładzie sondy OSIRIS-REx zostaną umieszczone wiadomości tekstowe i grafiki. Sonda zostanie wystrzelona w 2016 roku.

Origins-Spectral Interpretation-Resource Identification-Security-Regolith Explorer (OSIRIS-REx) to statek kosmiczny, który w 2019 roku zbliży się do asteroidy Bennu, pobierze jej próbki i w 2023 roku dostarczy je na Ziemię. Misja będzie badała 500-metrową asteroidę przez dwa lata a na Ziemię przywiezie co najmniej 60 gram próbek jej gruntu

NASA, organizator misji, prosi szeroką publiczność o nadsyłanie prac związanych z eksploracją Układu Słonecznego Anno Domini 2014 i tego jak będzie ona wyglądała w 2023 roku, gdy na Ziemi znajdą się próbki asteroidy Bennu. Prace mogą dotyczyć nauki, inżynierii, technologii lub innej tematyki związanej z eksploracją przestrzeni kosmicznej dzisiaj i w roku 2023.

Z nadesłanych propozycji agencja wybierze 50 tweetów i 50 ilustracji, które znajdą się na pokładzie próbnika. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2014.

Gdy kapsuła powrotna sondy wróci na Ziemię w 2023 roku, obsługa misji otworzy “kapsułę czasu” i raz jeszcze przyjrzy się wybranym wiadomościom i obrazom. Wtedy też prace zostaną opublikowane on-line.
Szczegóły na stronie WWW konkursu: www.asteroidmission.org/timecapsule.

Comments are closed.