SES z prawem do użytkowania dwóch brazylijskich miejsc na GEO

0

SES DTH do Brasil podpisał z Brazylią umowę o możliwości korzystania z dwóch brazylijskich miejsc na orbicie geostacjonarnej.

Położenie Brazylii na globie / Credit: Addicted04, License: CC-BY-SA 3.0

Położenie Brazylii na globie / Credit: Addicted04, License: CC-BY-SA 3.0

Lokalna spółka zależna grupy SES, SES DTH do Brasil, podpisała z Brazylijską Narodową Agencją Telekomunikacji Anatel umowę o możliwości wykorzystania dwóch miejsc na orbicie geostacjonarnej przynależnych temu krajowi. Chodzi o pozycje nad równikiem na przecięciu z południkiem 48ºW i 64ºW. Aukcja na dzierżawę tych lokalizacji miała miejsce w maju tego roku. SES zapłacił za nie ok. 20 mln. EUR.

Według streszczenia dokumentu, SES ma 4 lata na zagospodarowanie 48ºW i 6 lat na zagospodarowanie pozycji 64ºW. Prawa zostały przyznane na 15 lat, z możliwością jednokrotnego przedłużenia na taki sam okres czasu. Wiadomo już, że w tej pierwszej ulokowane zostaną transpondery pasm C, Ku i Ka. Drugie miejsce na orbicie geostacjonarnej zostanie przeznaczone wyłącznie pod usługi DTH – czyli sygnału telewizji satelitarnej przesyłanej wprost do indywidualnych anten w gospodarstwach domowych.

(SPX, SD)

Comments are closed.