Jak zrobić biznes w sektorze kosmicznym? It is not rocket science!

0

Zapraszamy na kolejny z cyklu warsztat poświęcony praktycznym zastosowaniom nawigacji satelitarnej w życiu codziennym. 

Już 16 kwietnia o godzinie 16:00 w trójmiejskim AIP Business Link w Olivia Business Centre w Gdańsku zaprezentowane zostaną możliwości rozwoju w sektorze kosmicznym oraz zasady i korzyści płynące z uczestnictwa w międzynarodowym konkursie Galileo Masters 2014 poświęconym tematyce nawigacji satelitarnej.

Podczas cyklu warsztatów, które w najbliższych tygodniach będą odbywały się w dużych ośrodkach akademickich i przedsiębiorczości w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Katowicae, Poznań), uczestnicy poznają tajniki przemysłu technologii GNSS (Global Navigation Satellite System) oraz sposobów jej wykorzystania w praktyce.

Uczestnicy dowiedzą się również jak i dlaczego warto wziąć udział w European Space Navigation Competition – Galileo Masters 2014. Konkurs ma na celu umożliwienie młodym, ambitnym naukowcom, studentom i pracownikom firm praktycznego wykorzystania ich pracy oraz stworzenie produktu rozwiązującego realne problemy przyszłych użytkowników – mówi dr Krzysztof Kanawka, analityk w firmie Kosmonauta.net – Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych wysokimi technologami. Każdy, kto ma pomysł na powiązanie nawigacji satelitarnej z innymi systemami, może wziąć w nim udział – dodaje dr Kanawka. Celem konkursu jest wyłonienie najatrakcyjniejszych projektów oraz ich późniejsza komercjalizacja.

Nabór wniosków do konkursu Galileo Masters 2014 został oficjalnie otwarty 1-go kwietnia 2014 i potrwa do 30 czerwca. Każdy zainteresowany – osoby indywidualne, jednostki badawcze, zespoły reprezentujące organizacje czy też przedsiębiorstwa każdej wielkości – może nadsyłać swoje projekty wykorzystania technologii GNSS w dowolnej dziedzinie nauki, biznesu, transportu czy też życia codziennego. Może to być innowacyjna usługa, produkt bądź sam pomysł na nowe wykorzystanie technologii.

Jest o co walczyć. Oprócz nagród pieniężnych na zwycięzców czeka akceleracja w centrach biznesowych, zajęcia mentoringowe z doświadczonymi ekspertami, doradztwo, usługi IT czy też staże w renomowanych przedsiębiorstwach zajmujących się nowoczesnymi technologiami. Uczestnictwo w warsztatach może być pierwszym krokiem na drodze do wygranej!

Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Więcej informacji o konkursie: http://www.galileo-masters.pl/
Rejestracja na warsztaty: http://20140416.evenea.pl/

Warsztaty odbędą się w AIP Business Link Trójmiasto (Olivia Gate A), Aleja Grunwaldzka 472, 80-251 Gdańsk.

 

Comments are closed.