Rakieta misji Change-3 zniszczyła domy

0

Jak donosi lokalna chińska prasa, fragmenty rakiety misji Chang’e-3 zniszczyły dwa domy w wiosce odległej o tysiąc kilometrów od kosmodromu.

Jak donosi wtorkowe wydanie Xiaoxiang Morning Post, fragmenty rakiety nośnej, która wyniosła łazik Chang’e-3 spadły na dwa domostwa około tysiąc kilometrów od kosmodromu. Nikt nie został ranny.

Do wypadku miało dojść w powiecie Suining prowincji Hunan około 9 minut po starcie rakiety. Według dziennika, to już niemal 20. taki przypadek w tym regionie od lat 90. XX wieku. Jak mówi poszkodowany mieszkaniec “pękły trzy belki więźby dachowej naszego domu, a dach stodoły ma wielką dziurę”. Inny dodaje, że “ogromny huk potwornie mnie przestraszył”. Władze przekazały mieszkańcom rekompensaty w wysokości ok. 1800 i 900 USD.

Shanghai Daily News wspomina, że w maju tego roku fragment rakiety wystrzelonej również z kosmodromu Xichang spadł też na tym terenie, uszkadzając domy i przewody wysokiego napięcia. Podobnie było w przypadku rakiety misji Chang’e-2 (załączone zdjęcie).

(Xiaoxiang Morning Post, AFP)

{module[346]}

Comments are closed.