Towarzystwo Planetarne i ESA zapraszają na Mars Google Hangout

0

4 października w Google Hangout będzie można obejrzeć dyskusję o Czerwonej Planecie. Pytania można zadawać już teraz!

Amerykańskie Towarzystwo Planetarne (Planetary Society) zaprasza na dyskusję o Marsie – Czerwonej Planecie, która odbędzie się 4 października w ramach trwającego World Space Week. W piątkowym spotkaniu wezmę też udział eksperci z Europejskiej Agencji Kosmicznej: Olivier Witasse, naukowiec zespołu Mars Express (połączenie z ESTEC, Holandia), i Michael Denis, kierownik działu operacyjnego Mars Express (połączenie z ESOC, Niemcy). Prowadzącą z USA będzie Emily Lakdawalla, starszy redaktor w Towarzystwie Planetarnym.

Dyskusja będzie transmitowana na żywo poprzez kanał ESA w portalu Google+. Znajdzie się niej miejsce na podsumowanie 10 lat eksploracji Marsa przez ESA, omówienie najnowszych odkryć naukowych, oraz omówienie planów na przyszłość, w tym omówienie nadchodzącego rekordowo bliskiego przelotu koło Fobosa, księżyca Marsa.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 CEST i potrwa około godziny. Widzowie mogą już teraz zgłaszać pytania poprzez Google+ i Twittera, używając hashtaga #marschat.

(ESA)

Comments are closed.