Kosmonauta.net na IAC 2013

0

Już po raz czwarty z rzędu przedstawiciele Kosmonauta.net wybiorą się na prestiżową konferencję International Astronautical Congress. Jej tegoroczna edycja odbędzie się w Pekinie.

International Astronautical Congress (IAC) to prawdopodobnie najważniejsza coroczna konferencja sektora kosmicznego. Przez prawie tydzień przedstawiciele sektora kosmicznego z całego świata spotykają się i przedstawiają swoje dokonania – zarówno naukowe, jak i techniczne, ekonomiczne, organizacyjne i polityczne. Na IAC każdego roku przyjeżdża kilka tysięcy specjalistów z tego sektora – jest to naprawdę duża konferencja.

Każdego roku IAC odbywa się w mieście na innym kontynencie. W 2010 roku ta konferencja odbyła się w Pradze, a następnie w Kapsztadzie i w Neapolu. Na wszystkich z tych konferencji byli obecni przedstawiciele Kosmonauta.net. W 2014 roku IAC odbędzie się w Toronto w Kanadzie.

Już raz czwarty z rzędu abstrakty przedstawicieli Kosmonauta.net są akceptowane na IAC. Tym razem zaakceptowano dwa nasze abstrakty. Pierwszy z nich podsumowuje dokonania polskiego sektora kosmicznego w pierwszym roku w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), natomiast drugi skupia się na działalności serwisu Kosmonauta.net.

Ważnym elementem IAC jest wystawa firm i agencji z sektora kosmicznego. Wiele z tych jednostek aktywnie wówczas poszukuje partnerów do przyszłych projektów. W tym roku można się spodziewać mocnej promocji chińskich firm oraz jednostek badawczo-rozwojowych, które od kilku lat aktywnie zdobywają nowe rynki na wszystkich kontynentach.

International Astronautical Congress jest wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego możliwe jest nawiązanie nowych profesjonalnych kontaktów. Niektóre z tych kontaktów mogą doprowadzić do współpracy, czego wynikiem może być wzrost konkurencyjności i innowacyjności sektora kosmicznego danego państwa.

Zainteresowane dalszymi informacjami podmioty prosimy o kontakt na adres email kontakt@kosmonauta.net.

Comments are closed.