Warsztaty związane z pierwszym polskim konkursem w ESA – 15.02.2013, Warszawa

0

Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na warsztaty związane z pierwszym polskim konkursem na projekty w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Warsztaty odbędą się 15 lutego w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie.

Polska od 19 listopada 2012 roku jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Przez pierwsze pięć lat naszej obecności w ESA, do grudnia 2017 roku, trwać będzie „okres przejściowy”. Podczas tych pięciu lat będą prowadzone dedykowane projekty, dostępne jedynie dla polskich podmiotów – nie będzie zatem konkurencji ze strony doświadczonych firm z Europy Zachodniej.

Celem tego „okresu przejściowego” jest wypracowanie polskich technologii (np. hardware czy software), które w przyszłości będą ważną i konkurencyjną częścią europejskiego sektora kosmicznego. Do końca 2017 roku powinny zatem powstać produkty, które będą regularnie wykorzystywane na europejskim i ogólnoświatowym rynku kosmicznym. Jest to także szansa na znalezienie polskiej „niszy” w ESA.

{module [346]}

Podobne „okresy przejściowe” są aktualnie prowadzone w Czechach i w Rumunii. W kolejnych latach, w miarę powiększania ESA o kolejne państwa, takie „okresy przejściowe” będą realizowane  w nowych członkach tej Agencji. 

Zbliża się pierwszy polski konkurs na projekty w ESA. W związku z tym Ministerstwo Gospodarki (MG) i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszają na warsztaty, w trakcie których przedstawione zostaną założenia pierwszego konkursu.

Warsztaty odbędą się 15 lutego (piątek) w siedzibie MG w Warszawie (Plac Trzech Krzyży 3/5). Warsztaty są bezpłatne, jedynym warunkiem jest rejestracja do 13 lutego do godziny 15:00 na stronie PARP – http://tk.parp.gov.pl/index/more/31105.

(MG)

{module [522]}

Comments are closed.