Kapitan Kirk rozmawia z astronautą na pokładzie ISS

0

William Shatner – kapitan Kirk z serialu i filmów „Star Trek” odbył 7 lutego 2013 roku rozmowę z astronautą Chrisem Hadfield’em – astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Od dekad kanadyjski aktor William Shatner jest kojarzony z postacią kapitana Kirka z serialu i filmów serii „Star Trek”. Z tego powodu William Shatner jest często zapraszany do różnych wydarzeń o charakterze „kosmicznym”. Siódmego lutego William Shatner odbył kilkunastominutową rozmowę z kanadyjskim astronautą Chrisem Hadfield’em, który obecnie przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

{module [346]}

Poniższe nagranie prezentuje rozmowę „kapitana Kirka” z astronautą na pokładzie ISS. W momencie rozmowy Chris Hadfield znajdował się wewnątrz japońskiego modułu Kibo a William Shatner w centrum kontroli misji w Houston. W trakcie rozmowy padły pytania m.in. o ryzyko lotów kosmicznych, proces treningu do misji na ISS i o przyszłość – o wyprawę na Marsa.

{youtube}oKf9hQE4uIU{/youtube}
Wywiad pomiędzy Williamem Shatner’em a Chrisem Hadfield’em – 07.02.2013 / Credits – VideoFromSpace

Rozmowy pomiędzy astronautami na pokładzie ISS a Ziemią dla różnych celów (informacyjnych, edukacyjnych, wywiady, nauka) są dość częste i możliwe także spoza USA. 31 grudnia 2011 roku z Gdańska odbyła się sesja łączności ARISS z astronautami na pokładzie Stacji. Łącznie udało się uzyskać odpowiedzi na dziewięć pytań.

{module [522]}

Comments are closed.