ESA: warsztaty dla nauczycieli

0

Do 4 czerwca nauczyciele przedmiotów przyrodniczych mogą starać się o udział w letnich warsztatach ESA.

Tego lata odbędą się 3. letnie warsztaty Europejskiej Agencji Kosmicznej dla nauczycieli. Aplikacje można składać do 4 czerwca do godziny 9:00 CET.

Trzecie letnie warsztaty nauczycielskie odbędą się w holenderskim Noordwijk w dniach 10-13 lipca. W ich trakcie uczestnicy poznają nowe metody nauczania wykorzystujące kosmos jako środek do przekazywania wiedzy o nauce i przyrodzie. Będą mieli również możliwość poznania się i wymiany doświadczeń ze swoimi kolegami i koleżankami po fachu z innych krajów europejskich.

Aby wiedza, którą otrzymają nauczyciele, trafiła do większej liczby pedagogów, warunkami uczestnictwa jest, między innymi, zorganizowanie przez kończących warsztaty swoich własnych warsztatów. Kończący kurs będą zobowiązani również do rozpowszechniania materiałów edukacyjnych ESA oraz sporządzenia raportu z tych czynności.

W warsztatach mogą wziąć udział nauczyciele przedmiotów STEM (nauki, technologii, inżynierii i matematyki) w szkołach uczących młodzież w wieku 12-18 lat, z krajów członkowskich ESA lub zrzeszonych w programie PECS, czyli również nauczyciele z Polski.

Szczegóły i aplikacja dostępna na stronie internetowej.

Zobacz też:

(ESA)

Comments are closed.