Organizacje astronautyczne podczas Dnia Odkrywców w Rzeszowie

0

Już 2 czerwca w Rzeszowie odbędzie się III Interaktywny Piknik Wiedzy “Dzień Odkrywców”. Część wystawy będzie poświęcona astronautyce.

Piknik rozpocznie się w sobotę, 2 czerwca i będzie trwał od godz. 11.00 do 18.00. Zlokalizowany będzie w okolicy placu AK, pomiędzy, al. Lubomirskich i ul. Szopena.

“Dzień Odkrywców” podzielony jest na kilka stref: Aleja Cywilizacji, Park Techniki, Kraina Robotów, Strefa Nauki, Aleja Gwiazd, Edukostrada. “Kosmiczna Wioska”, umiejscowiona będzie w Alei Gwiazd.W pięciu namiotach prezentować się będą się Centrum badań Kosmicznych PAN, Mars Society Polska, PASAA + SKIK Integra, Polskie Towarzystwo Rakietowe oraz Studenckie Koło Astronautyczne.

Korzystając ze spotkania przedstawiciele poszczególnych organizacji wezmą udział w “Forum Liderów Organizacji Pozarządowych Sektora Kosmicznego w Polsce”. Rok 2012 jest szczególnym dla Polskiej Astronautyki, ze względu na możliwość wejścia Polski do struktur Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz start dwóch narodowych satelitów. Debata dotyczyć będzie długofalowej współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi z sektora kosmicznego a biznesem, administracją publiczną, nauką i Rządem.

(KP)

Forum Liderów Organizacji Pozarządowych Sektora Kosmicznego w Pols

Comments are closed.