Intelsat: 6 satelitów w 12 miesięcy!

0

Intelsat dokona w ciągu najbliższych 12 miesięcy największej w swojej historii inwestycji we flotę satelitów – w ciągu roku na orbitę trafi 6 nowych statków.

Personel firmy Intelsat – jednego z największych na świecie operatorów satelitarnych – czeka wiele pracy i emocji. W ciągu 12 miesięcy na orbitę ma trafić 6 nowych satelitów. Będzie to największa inwestycja we własną flotę w historii firmy.

Intelsat dba o bezpieczeństwo swoich klientów i zwraca dużą uwagę na minimalizację ryzyka związanego z satelitami i ich wynoszeniem. Flota firmy składa się ze statków opartych o 10 różnych platform od 7 różnych producentów. Wynoszone są one przez 3 firmy, Arianespace, ILS i Sea Launch, używające różnych rakiet nośnych. Jak mówi Jean-Luc Froeliger, wicedyrektor działu Space Systems Acquisition firmy Intelsat, “pozwala to na minimalizację ryzyka związanego z wystąpieniem usterki wspólnej dla jednej platformy”. Intelsat dogląda nawet produkcji podzespołów rakiet nośnych. Regularnie odwiedza fabryki w Rosji i na Ukrainie, gdzie powstają rakiety Proton (ILS) i Zenit (Sea Launch). Personel firmy towarzyszy na stałe rakiecie i satelicie na 4-5 tygodni przed planowaną datą startu.

Pierwszy z serii nowych satelitów firmy trafi na orbitę jeszcze w tym roku. Będzie to Intelsat 18 (platforma Star-2, Orbital Science Corp., 3200 kg). W pierwszym kwartale 2012 roku przyjdzie kolej na Intelsat 19, 22 (platforma BSS-702MP firmy Boeing, 6400 kg) i 23 (platforma Star-2.4E, OSC, 2700 kg). Intelsat 20 planuje się wynieść w II kwartale, a w III kwartale, Intelsat 21 (Boeing, 6300 kg).

Satelity IS-19 i -20, oparte o platformę LS1300 firmy Space Systems Loral, będą jednymi z największych pod względem możliwości świadczenia usług FSS satelitów w historii.

Zobacz też:

Źródło: Space Daily

Comments are closed.