3. Kujawsko-Pomorski Festiwal Lotniczy

0

W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca, miał miejsce 3. Kujawsko-Pomorski Festiwal Lotniczy, zorganizowany przez stowarzyszenie promocji lotnictwa “Od śmigła” i towarzystwo lotnicze AOPA Poland.

W minioną sobotę i niedzielę, 15 i 16 lipca, na lotnisku trawiastym firmy Adriana w Watorowie miał miejsce 3. Kujawsko-Pomorski Festiwal Lotniczy. Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie “Od śmigła”, zajmujące się promowaniem lotnictwa, i Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland przyciągnęła setki osób chcących zobaczyć różne maszyny latające.

Sobotę zdominowały pokazy samolotowe i motolotniowe. W niedzielę więcej było paralotni i modeli. Prócz oglądania maszyn w locie i w trakcie lądowania (teren pikniku znajdował się na drodze podejścia maszyn, co umożliwiało przyglądanie się im) maszyny można było także podziwiać od środka – na stanowiskach postojowych lub w hangarze lotniskowym. Kilkoma egzemplarzami, jak An-2 czy Cessna-152, za opłatą można było odbyć próbny lot. Dostępny był też symulator lotu, który tak wiernie odtwarzał wrażenia, że niejedną osobę doprowadził do problemów z żołądkiem!

Samoloty wystawiane w hangarze lotniska Watorowo / Credits: Hubert BartkowiakLotom i pokazom lotniczym towarzyszyły koncerty, wykłady i wystawy. Serwis Kosmonauta wystąpił z prelekcją o ostatniej misji amerykańskich wahadłowców kosmicznych oraz wystawą zdjęć poświęconych programowi STS.

Samoloty wystawiane w hangarze lotniska Watorowo / Credits: Hubert BartkowiakStrona festiwalu i stowarzyszenia “Od śmigła”.

Wnętrze jednego z prezentowanych śmigłowców / Credits: Hubert BartkowiakLotnisko Watorowo / Credits: Hubert BartkowiakLądowanie Cessny / Credits: Hubert BartkowiakLądowanie An-2 / Credits: Hubert BartkowiakEV97 Eurostar / Credits: Hubert BartkowiakUltralekki SW Virus, nagrodzony w konkursie NASA / Credits: Hubert BartkowiakFestiwal lotniczy Watorowo / Credits: Hubert Bartkowiak

Comments are closed.