BRITE-PL, znani zwycięzcy aukcji WOŚP

0

W lutym br. odbyła się ostatnia licytacja aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której Centrum Badań Kosmicznych zaoferowało zwycięzcom miejsce na umieszczenie napisu na panelu satelity, który – być może – stanie się pierwszym zbudowanym w Polsce urządzeniem tego typu i wysłanym w przestrzeń kosmiczną, gdzie będzie prowadzić badania naukowe dotyczące jasnych gwiazd.

Zwycięzcy aukcji mają czas do 14 marca br. na przygotowanie projektu graweru. Na początku maja udadzą się do CBK, aby w obecności Jerzego Owsiaka osobiście zobaczyć napis umieszczony na satelicie. Przy okazji rozdane zostaną certyfikaty upamiętniające udział w tej aukcji.

Wśród trójki zwycięzców znaleźli się:

4C Future – firma zajmująca się rozwiązaniami analitycznymi dla firm, zwłaszcza narzędziami z zakresu kontroli kosztów oraz tzw. foresightem biznesowym. W kręgu zainteresowań firmy leżą wszystkie kwestie związane z szeroko rozumianym rozwojem nauki, technologii i innowacjami. 4C Future jest także przedstawicielem polskiego oddziału międzynarodowego think-tanku The Millennium Project. Ponadto firma jest w trakcie organizowania Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością (Polish Society for Futures Studies). Na panelu satelity “LEM” w kosmos poleci logo firmy oraz podobizny jej przedstawicieli.

Ostatnią licytację z dnia 11 lutego, w imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wygrał Kierownik Biura Medialnego partii – Łukasz Naczas.

W przypadku tej konkretnej aukcji, decyzję co do treści hasła jakie pojawi się na panelu LEM’a partia pozostawi internautom.

Konkurs trwa w dniach 07-14 marca. Propozycję hasła można zgłosić stronie Grzegorza Napieralskiego na Facebooku, bądź przesyłając je na adres: internet@sld.org.pl

źródło: kosmicznapolska.pl

Comments are closed.