Thales Alenia dostarczy podzespoły do rosyjskich satelitów

0

W środę 22 września włoska firma Thales Alenia Space podpisała umowę, z Państwowym Przedsiębiorstwem Komunikacji Satelitarnej i Zakładami Resznietiew, o dostarczeniu urządzeń telekomunikacyjnych do satelitów Express AM8, Express AT1 i AT2.

Thales Alenia Space dostarczy ładunki telekomunikacyjne do satelitów opartych o platformę Express 1000, budowanych przez firmę Resznietniew. Montaż i testy satelitów odbędą się w krasnojarskiej placówce firmy, dziale satelitarnych systemów informatycznych.

Express AM8 będzie pracował nad południkiem 14°W. Moc transponderów, 24 pasma C, 16 pasma Ku, i 2 pasma L, ma wynieść około 6 kW. Satelita ma zostać wyniesiony w 2013 roku.

Express AT1 ma zostać wyniesiony nad południk 56°E i obsługiwać terytorium Federacji Rosyjskiej 32 transponderami pasma Ku, o łącznej mocy 5,6 kW. Mniejszy Express AT2, z 16 transponderami pasma Ku, o łącznej mocy 3 kW, ma znaleźć się nad południkiem 36°E. Satelity AT mają zostać wyniesione w drugiej połowie 2012 roku.

Thales Alenia Space jest spółką joint venture francuskiej firmy Thales (67% udziałów) i włoskiej Finmeccanica (33% udziałów). Jej przychód w 2009 wyniósł 2 miliardy euro. Zatrudnia ponad 7000 osób w 9 zakładach na terenie Francji, Włoch, Hiszpanii i Belgii.

Źródło: RIA Nowosti

Comments are closed.