Wayne Hale przeszedł do sektora prywatnego!

0

Wayne Hale, jeden z najbardziej znanych inżynierów programu wahadłowców, 31 lipca zakończył pracę w NASA. Od momentu ogłoszenia decyzji o opuszczeniu amerykańskiej agencji kosmicznej spekulowano, czy Hale przechodzi na emeryturę. Kilka godzin temu poznaliśmy odpowiedź – Wayne Hale przechodzi do sektora prywatnego!

O zakończeniu pracy Wayne Hale’go w NASA pisaliśmy w tym artykule. Wtedy też wiele źródeł sugerowało, że Hale może odejść na emeryturę. Kilka godzin temu okazało się, że Wayne Hale dołączy do amerykańskiej firmy Special Aerospace Services (SAS).

SAS to amerykańska firma specjalizująca się usługach inżynieryjnych i menadżerskich dla sektora kosmicznego. Prace SAS skupiają się między innymi na różnych usługach związanych z analizą, oceną i doradztwem dla koncepcji, projektów i misji kosmicznych. Ponadto, SAS prowadzi prace nad przystosowaniem systemów do lotów załogowych oraz oceną ryzyka i bezpieczeństwa. Wiele firm z sektora prywatnego współpracowało już z SAS, a także wojsko amerykańskie i NASA.

Źródło informacji:
http://www.spaceref.com/news/viewpr.html?pid=31345

Comments are closed.