Pytania do astronauty – status akcji

0

Astronauta Scott Parazynski, portret oficjalny / credits: NASA

Mamy przyjemność poinformować, iż zwycięskie pytania zostały wybrane i przekazane do pięciokrotnego astronauty polskiego pochodzenia. W tej chwili czekamy, aż napięty harmonogram Scotta Parazynski’ego pozwoli mu na odpisanie na pytania naszych czytelników.

Kilka słów statystyki: dwa artykuły o konkursie zostały odczytane ponad pięćset razy, łącznie zadaliście 18 pytań z różnej tematyki – wypraw w Himalaje, spacerów kosmicznych, emocji i wrażeń z lotów a nawet spraw intymnych na orbicie! Chwilowo czekamy na odpowiedź od Scotta Parazynski’ego. Gdy owe nadejdą, od razu skontaktujemy się z autorami najlepszych pytań w celu wręczenia dodatkowych nagród.

Jednocześnie zaznaczamy, iż w przyszłości będziemy chcieli przeprowadzić kolejne akcje z zadawaniem pytań do ważnych osobistości ze świata astronautyki. Może macie jakieś sugestie?

Kosmonauta i Charles Bolden?
Pod koniec września jeden z redaktorów portalu wybierze się na Space Generation Congress do Pragi (jedno z wydarzeń przed konferencją IAC 2010), gdzie gościć będzie administrator NASA Charles Bolden. Będziemy próbowali zamienić z nim parę słów i przeprowadzić mini-wywiad. Może też macie jakieś pytania do najważniejszej osoby w amerykańskiej agencji kosmicznej? Przyślijcie nam Wasze propozycje.

Comments are closed.