Bigelow dołącza do Commercial Spaceflight Federation

0

Kilka dni temu Bigelow Aerospace dołączyło do Commercial Spaceflight Federation(CSF), organizacji skupiającej prywatne firmy działające na polu kosmicznym.

Bigelow Aerospace dołączył do tej organizacji jako jej pełnoprawny członek. W chwili obecnej firma ta pracuje nad dwoma ważnymi projektami: nadmuchiwanymi modułami dla stacji kosmicznych o których pisaliśmy niedawno oraz we współpracy z Boeing’iem nad kapsuła załogową CST-100.

Kapsuła ta ma służyć jako “kosmiczna taksówka” dla astronautów lecących na ISS oraz w przyszłości na stacje Bigelow. Budowana jest na bazie Oriona, ale bez jego części niezbędnych przy lotach BEO (Below Earth Orbit), więc będzie mogła pomieścić aż 7 ludzi. Kapsuła ta ma być kompatybilna z wieloma różnymi rakietami. Projekt jest finansowany przez NASA w ramach Commercial Crew Development (CCDev).

Commercial Spaceflight Federation jest amerykańską organizacją skupiającą firmy prywatne z przemysłu kosmicznego z wielu dziedzin z tym związanych. Misją tej organizacji jest promocja komercyjnych lotów załogowych, wyznaczanie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz dzielenie się najlepszymi praktykami i wiedzą w przemyśle kosmicznym. Pełnoprawnymi członkami CSF w tej chwili są:

Armadillo Aerospace
Bigelow Aerospace
Blue Origin
Excalibur Almaz
Jacksonville – Cecil Field Spaceport
Masten Space Systems
Mojave Spaceport
Sierra Nevada Corporation
Southwest Research Institute
Space Adventures
Space Florida
Spaceport America 
SpaceX 
Virgin Galactic
XCOR Aerospace
X PRIZE Foundation

Źródła: commercialspaceflight.org

Comments are closed.