Konkurs – najlepsza polska strona o tematyce astronautycznej

0

W polskim internecie jest dość dużo stron stron o tematyce astronautycznej. Wśród nich są świetne, dobre, przeciętne, słabe i skandaliczne. Pora zatem zebrać i uhonorować najlepsze z nich! W ten sposób powstanie lista naprawdę dobrych polskich stron o tej tematyce.

Zaczynamy więc drugą edycję konkursu na najlepszą stronę o takiej tematyce w języku polskim! Zwycięzca tej edycji konkursu dostanie nagrodę w postaci książki (o tematyce związanej z astronautyką). Pierwsza edycja konkursu odbyła się rok temu.

Rok temu przeprowadziliśmy konkurs – zwycięzcą została strona POA:
http://www.poa.home.pl/forum/portal.php

(Jeszcze raz brawa!)

Jak konkurs będzie przebiegać? Wszystko przebiegnie następująco:

1. Do 14 czerwca 2009 – zbierane będą linki do stron (w tym wątku na forum A4U). Każdy, kto chce swoją stronę zgłosić do konkursu, niechaj zwyczajnie w tym wątku poda link a także krótko (w dwóch, trzech zdaniach) poda jej opis. Oczywiście można też zgłosić nie-swoją stronę – w razie czego później ktoś będzie się starać skontaktować z ‘właścicielem’ strony.

Nie ma tutaj żadnych haczyków – nie wymagamy żadnych oświadczeń, linków, bannerów, artykułów, przekierowań, podziękowań itp itp!

Tematyka – wszystko związane z astronautyką. Oczywiście, strony rodzaju ‘moon hoax’, ‘ufo’, ‘porwania przez łopcych’, ‘piramidy i starożytni astronauci’, ‘spisek ogólnoświatowy’, ‘area 51’, ‘wizyty ludzi z przyszłości’, ‘astrologia’ i inne <autocenzura> będą bez mrugnięcia okiem kasowane. Autorów owych ‘stron’ proszę o natychmiastowy powrót do podstawówki.

2. Pomiędzy 15 a 21 czerwca 2009 specjalna komisja (trzech użytkowników forum A4U o dużej wiedzy i długim stażu) obejrzy zgłoszone strony i wybierze listę 5 – 7 ( pięć to minimum a siedem to maksimum) stron, które przejdą do finału konkursu. Owa specjalna komisja przede wszystkim będzie patrzeć na jakość i zgodność z rzeczywistością słów zawartych na tej stronie – a w dalszej kolejności na oprawę graficzną itp itp.

3. W finale konkursu wybrana zostanie najlepsza strona za pomocą ankiety w oddzielnym wątku na forum A4U. Każdy z nas będzie mógł zagłosować. Głosowanie zacznie się 22 czerwca 2009 a zakończy 30 czerwca 2009 roku. Będzie zatem trwać w trakcie i po planowanym zakończeniu misji STS-127.

4. Zwycięzca oprócz zasłużonej chwały otrzyma w nagrodę książkę oraz miejsce na zaszczytnej liście najlepszych stron. Lista powstanie po tej edycji konkursu. Następne edycje – wraz z możliwymi usprawnieniami – powinny nastąpić po zakończeniu tego konkursu.

5. Oto lista stron, które nie biorą udziału w tej edycji konkursu:
http://astro.zeto.czest.pl – najwyższy poziom w Polsce, niedościgniony wzór, nie ma jak z nimi konkurować!
https://kosmonauta.net – portal o tematyce astronautycznej tworzony między innymi przez userów forum A4U. Oczywisty konflikt interesów.
http://www.poa.home.pl/forum/portal.php – zwycięzca poprzedniej edycji.
Wszystkie inne, łącznie z tymi, które zostały zgłoszone w trakcie poprzedniej edycji, są dopuszczone do tej edycji konkursu.

Link do wątku konkursu:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=14809.0

Comments are closed.