Warszawa z ISS

0

Najnowsze zdjęcie stolicy Polski z pokładu ISS.

Jak wygląda Warszawa z pokładu ISS? 25 września 2022 włoska astronautka Samantha Cristoforetti zaprezentowała zdjęcia stolicy Polski.

Samantha Cristoforetti, aktualnie przebywająca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), zaprezentowała 25 września 2022 dwa zdjęcia Warszawy: jedno za dnia, a drugie w nocy. W słowach Samanthy Warszawa jest bardzo łatwa do dostrzeżenia z orbity (o ile oczywiście nie ma chmur!). Na obu zdjęciach widać m.in. główne ulice tego miasta oraz rzekę Wisłę. Na zdjęciu dziennym widać świetnie lotnisko Okęcie, Stadion Narodowy oraz gęstą zabudowę centrum stolicy. Z kolei na zdjęciu nocnym pasy lotniska Okęcie są niewidoczne – bardzo jasny jest natomiast obszar terminali tego portu lotniczego. Na zdjęciu nocnym widać także dużą ilość jasnych świateł w centrum miasta.

Wycinek dziennego zdjęcia Warszawy wykonanego z pokładu ISS przez Samathę Cristoforetti / Credits - ESA, Samatha Cristoforetti
Wycinek dziennego zdjęcia Warszawy wykonanego z pokładu ISS przez Samathę Cristoforetti / Credits – ESA, Samatha Cristoforetti

Poniżej tweet Samanthy, skąd można pobrać zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

To nie pierwszy raz, gdy Warszawa jest fotografowana z orbity. W styczniu 2017 Thomas Pesquet fotografował stolicę Polski nocą.

(SC)

Comments are closed.