V KGK Space Resources Conference

0

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w V edycji KGK Space Resources Conference. Wydarzenie ma na celu integrację środowiska naukowego zbudowanego wokół tematyki inżynierii zasobów kosmicznych oraz obecności człowieka w przestrzeni pozaziemskiej. KGK odbędzie się w dniach 19-20 maja 2022, na terenie kampusu AGH.

Organizatorem konferencji jest działająca na AGH grupa ISME – (Ideas For Space Mining Engineering) zrzeszająca studentów, profesorów akademickich i naukowców, entuzjastycznie nastawionych do eksploracji kosmosu, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu kosmicznego i wszystkich jego aspektów związanych z wydobyciem.

Konferencja została podzielona na trzy sesje tematyczne:

  • Inżynieria Mechatroniczna – celem sesji jest przedstawienie wyzwań technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych, jakie stawia górnictwo kosmiczne przed urządzeniami wykorzystywanymi do transportu i eksploracji kosmosu
  • Planetologia – poświęcona górniczo – geologicznym aspektom pozyskiwania surowców z obiektów w przestrzeni kosmicznej: planet, księżyców oraz asteroid, a także analizie potencjalnych miejsc wydobycia, identyfikacji minerałów i szacowaniu możliwych zysków z eksploatacji zasobów. 
  • Człowiek, Prawo i Ekonomia – dotycząca analizy ekonomicznych aspektów górnictwa kosmicznego, dylematów majątkowych i prawnych oraz międzynarodowych regulacji dotyczących pozyskiwania i eksploatacji zasobów poza Ziemią. Na te sesji będą także poruszane medyczne oraz biologiczne aspekty tego rodzaju przedsięwzięć.

Szczególnie zapraszamy studentów dla których udział w konferencji jest bezpłatny!

Zapraszamy do zapisów pod adresem https://systemcoffee.pl/?lang=en&go2rej=1&kid=1296 .

Więcej informacji o wydarzeniu mogą Państwo znaleźć na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/639203727186624/?post_id=672149170558746&view=permalin
a także na stronach kgk.agh.edu.pl oraz facebook.com/KGK.SRC.

(AGH)

Comments are closed.