Otwarto nabór do programu Point.IoT

0

Myślisz, że masz to, czego potrzeba, aby zaprojektować najlepsze rozwiązanie? Proces aplikacji do Point.IoT jest prosty: wybierz wyzwanie branżowe, aplikuj na platformie i czekaj na potwierdzenie.

Point.IoT to dynamiczny program, który wspiera rozwój rozwiązań IoT nowej generacji z wykorzystaniem technologii Galileo. Point.IoT działa już drugi rok, a jego celem jest pobudzanie kreatywności i rozwiązywania problemów wśród najbardziej innowacyjnych deweloperów i przedsiębiorców w Europie.

Szybki rozwój IoT jest świadectwem jego nieograniczonego potencjału. Pozyskując cenne dane z życia osobistego i zawodowego osób, ten potężny system połączonych ze sobą urządzeń może wygenerować bezprecedensową liczbę spostrzeżeń, jednocześnie poprawiając reakcje i odpowiedzi na ciągle zmieniający się konkurencyjny krajobraz. W połączeniu ze zwiększoną dokładnością i zasięgiem, który zapewnia europejski Globalny System Nawigacji Satelitarnej Galileo, te rozwiązania IoT mogą naprawdę napędzać rozwój branży.

System Galileo obejmuje obecnie 28 satelitów, a jego wydajność będzie się stopniowo poprawiać w miarę dodawania kolejnych satelitów do konstelacji. Galileo odegra kluczową rolę w IoT, zapewniając zaawansowane informacje o położeniu, prędkości i czasie wymagane przez stale rosnącą liczbę podłączonych urządzeń, szczególnie w środowiskach miejskich.

Point.IoT oferuje zespołom innowatorów i przedsiębiorców możliwość zakasania rękawów i zmierzenia się z ważnymi wyzwaniami, przed którymi stają prawdziwe firmy, korzystając z Internetu Rzeczy i Galileo. Program ogłosił już tegoroczne wyzwania, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby liderów branży:

Transport i logistyka w połączonym świecie
Wydajne usługi transportowe mają zasadnicze znaczenie dla utrzymania skutecznego handlu transgranicznego i napędzania działalności gospodarczej w całej Europie. W tym wyzwaniu uczestnicy będą musieli opracować innowacyjne rozwiązania, które obejmują każdy aspekt procesu logistycznego, od zakupu po dystrybucję i zapewnienie jakości po drodze.

Robotyka mobilna i automatyzacja jako przewaga konkurencyjna
Transformacyjny wzrost jest kluczowym czynnikiem napędzającym konkurencję między firmami. IoT w połączeniu z robotyką mobilną i automatyzacją to tylko jeden ze sposobów, w jaki firmy wykorzystują technologię do zmniejszania kosztów operacyjnych. W ramach tego wyzwania uczestnicy będą musieli zbudować rozwiązanie IoT, które wykorzystuje mobilną robotykę i / lub technologie automatyzacji, aby poprawić precyzję i wydajność w produkcji i dostarczaniu produktów codziennego użytku.

Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2021 r. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie Point.IoT.

Comments are closed.