Konkurs dla miłośników fantastyki naukowej

0

Trwa pierwsza edycja konkursu literackiego Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej.

30 czerwca 2020 roku Polska Fundacja Fantastyki Naukowej ogłosiła konkurs dla autorów przed debiutem książkowym, którego celem jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej obiecujących opowiadań utrzymanych w konwencji science fiction.

W konkursie literackim PFFN może wziąć udział każdy autor, który ukończył 16 lat i nie opublikował jeszcze żadnej książki, lub wydał co najwyżej jedną książkę drogą self-publishingu. Oryginalne opowiadanie, liczące od 15 000 do 50 000 znaków (ze spacjami), nigdzie dotąd niepublikowane, musi być w znaczącym stopniu oparte na fundamencie obowiązujących praw, teorii albo prognoz naukowych. Pełny regulamin oraz niezbędne formularze znaleźć można na stronie https://pffn.org.pl/konkurs/.

Termin nadsyłania opowiadań mija 31 sierpnia 2020 roku. Prace na konkurs spływają codziennie. Te, które zwyciężą, zostaną opublikowane w antologii wydanej przez PFFN i Wydawnictwo IX. Ich autorzy otrzymają również nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo IX, Wydawnictwo Powergraph oraz Dom Wydawniczy Rebis.

O Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej:

Powstała z inicjatywy miłośników polskiej fantastyki naukowej, ma na celu jej popularyzację zarówno w kraju, jak i za granicą. Fundacja chce również promować polskich twórców (pisarzy, grafików, muzyków, autorów gier komputerowych, fabularnych i planszowych) oraz organizować spotkania z pisarzami i ekspertami, aby przybliżać zagadnienia poruszane w fantastyce naukowej, a tym samym propagować gatunek oraz samą naukę. Jednym z przejawów tej aktywności jest coroczny konkurs literacki dla debiutantów, mający na celu „wyławiać” nowe talenty.

Informacje prasowe PFFN

Comments are closed.