Mars we Wrocławiu (28.09 i 05.10)

0

Pod koniec września i na początku października we Wrocławiu odbędą się dwa ciekawe wydarzenia związane z Marsem.

Mars staje się coraz bardziej popularnym tematem. Moment, w którym człowiek postawi swoją stopę na Czerwonej Planecie, będzie przełomowy. Jednak to będzie dopiero pierwszy (i to dosłownie) krok w stronę kolonizacji innej planety.

Gra Misja:Mars

Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy już 28 września na grę Misja:Mars, w której podczas Dolnośląskich Dni Innowacji wcielimy się w astronautów. Dla uczestników przygotowaliśmy nie lada wyzwanie – właśnie wylądowali z załogą na Marsie i muszą zbudować bazę dla kolejnych osadników. Jednak Czerwona Planeta nie do końca będzie im sprzyjać. Sprawdzimy, czy naszej załodze uda się przeżyć i sprawić, by Mars stał się bardziej przyjazną planetą.

Data i miejsce: 28 września, 11:00 – 13:00 , gmach NOT, ul. Piłsudskiego 7.

Więcej informacji i pełen harmonogram:
– Facebook: https://www.facebook.com/events/2692963890715325/
https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/edukacja-i-rozwoj/1290823-dolnoslaskie-dni-innowacji

Kolonizacja Marsa. Jak wyglądać będzie marsjańskie miasto?

Tydzień później, czyli 5 października, na mieszkańców Wrocławia czeka kolejna porcja kosmicznych wydarzeń. W ramach Nocy Innowacji na Politechnice Wrocławskiej grupa Innspace przygotowała szereg atrakcji. O godzinie 16:00 rozpoczną prelekcją pt. „Kolonizacja Marsa. Jak wyglądać będzie marsjańskie miasto?”, gdzie opowiedzą o kosmicznej architekturze i przedstawią swój projekt kolonii dla 1000 osób, który zakwalifikował się do finału konkursu Mars Colony Prize. Zaraz po prelekcji odbędzie się warsztat dla dzieci i młodzieży pt. „Ruszamy na Marsa!”, podczas którego młodzi amatorzy eksploracji kosmosu zaplanują własną misję na Marsa – od lotu na Czerwoną Planetę, przez pomysł na bazę pozaziemską, po realizację zadań, które czekać będą na młodych astronautów na miejscu.

Dodatkowo podczas całego wydarzenia dostępna będzie wystawa poświęcona turystyce kosmicznej, lotom suborbitalnym, projektom pierwszych baz marsjańskich oraz wizji życia pierwszych mieszkańców Marsa, przygotowana na podstawie projektów grupy Innspace.

Data i miejsce: 5 października, 16:00 – 19:00, Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, pl. Grunwaldzki 11, Wrocław, bud. D 21

Szczegóły na:
– strona www: https://festiwalcyfryzacji.pl/wydarzenia/noc-innowacji-na-politechnice-wroclawskiej
– wydarzenie: https://www.facebook.com/events/433053297334778/

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Justynie Pelc za przesłaną informację.

Comments are closed.