O wykorzystaniu satelitów w Senacie (21.01.2019)

0

Dwudziestego pierwszego stycznia w Senacie odbędzie się konferencja pod tytułem “Możliwości wykorzystania technik satelitarnych przez administrację publiczną w Polsce”.

Głównym tematem konferencji będzie wykorzystanie danych obserwacji Ziemi przez administrację publiczną. Choć administracja publiczna, także w naszym kraju, od dekad jest świadoma możliwości korzyści płynących z danych satelitarnych, to dopiero od niedawna posiada dostęp do szerszego zakresu źródeł satelitarnych. W Europie częściowo ma to związek z uruchomieniem programu Copernicus.

Korzystanie z danych satelitarnych jest elementem digitalizacji administracji publicznej. W najbliższych latach można się spodziewać powszechniejszego korzystania z tego typu danych. Konferencja “Możliwości wykorzystania technik satelitarnych przez administrację publiczną w Polsce”, która odbędzie się 21 stycznia 2019 roku w Senacie RP, ma za zadanie przybliżyć problematykę korzystania z danych obserwacji Ziemi przez krajową administrację publiczną.

Na konferencję zaproszono kilkunastu ważnych przedstawicieli polskiego środowiska kosmicznego. Wśród nich prezentację wygłosi dr inż Krzysztof Kanawka z firmy Blue Dot Solutions. Jego prezentacja będzie dotyczyć tendencji w wykorzystaniu danych satelitarnych w Europie.

Więcej informacji oraz agenda konferencji jest dostępnych pod tym linkiem (plik .pdf).

W związku z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie parlamentu organizatorzy konferencji proszą o potwierdzenie obecności do dnia 17 stycznia 2019 r. (kstap@senat.gov.pl, tel. 22 694 94 34) oraz o przybycie z ważnym dokumentem tożsamości i odbiór jednorazowych kart wstępu w Dziale Przepustek (bud. H) przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

 

Comments are closed.