Podpisanie umów o Partnerstwie Space3ac Poland Prize

0

LPP, Olivia Business Centre, Pekabex, PZU Lab i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk będą pracować ze startupami w akceleratorze Poland Prize Space3ac.

W środę, 21 listopada, w Olivia Business Centre, miało miejsce oficjalne podpisanie umów o partnerstwie między Poland Prize Space3ac, LPP, Olivia Business Centre, Pekabex, PZU Lab i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk – przedsiębiorstw, które zdecydowały się na udział we wspieranym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projekcie akceleracyjnym dla młodych firm (startupów) pochodzących spoza Polski. Celem projektu jest zachęcenie zagranicznych spółek technologicznych do założenia działalności w Gdańsku i to właśnie współpraca z liderami branżowymi z Gdańska stanowi dla nich największy magnes.

W czwartej już edycji, program Poland Prize Space3ac łączy młode spółki technologiczne spoza Polski (jednak z możliwym zaangażowaniem Polaków w zespole) z zapotrzebowaniem dużych firm na innowacje technologiczne w rozwiązaniach dla biznesu. Preferowane obszary technologiczne akceleratora to transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości oraz data science. Startupy, które zostaną wybrane do akceleratora, będą miały możliwość pracy dla czołowych pomorskich firm. Organizatorzy – firma Blue Dot Solutions z Gdańska – planują w ciągu trwania całego projektu (do stycznia 2020 roku) pomóc około dwudziestu młodym spółkom, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Estonii, Hiszpanii i Ukrainy. Wsparcie, jakiego udzielą w ramach programu Poland Prize, to – oprócz zapewnienia możliwości współpracy z dużymi przedsiębiorstwami – dofinansowanie rozwoju projektu (200 tysięcy złotych), mentoring biznesowy i technologiczny, a także pakiet usług, których celem jest ułatwienie startupom rozpoczęcia działalności w Polsce.

– Praca z dużym partnerem przemysłowym jest dla startupów ogromnym wyzwaniem. – mówi Wojciech Drewczyński z Blue Dot Solutions, pomysłodawca i twórca akceleratora Space3ac. – Jeszcze większa może być nagroda: wdrożenie w liczącej się firmie to klucz do dalszych sukcesów na rynku.

– Ostatnie dwa lata naszej współpracy z firmami rozwijającymi się w akceleratorze Space3ac potwierdziły, że zaszczepianie innowacji w Porcie Gdańsk okazało się strategicznym strzałem w dziesiątkę – mówi Marcin Osowski, Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. Infrastruktury. – W obsłudze transportu morskiego jest przestrzeń dla nowych technologii i cieszymy się, że możemy budować pozycję portu jako centrum rozwoju nowych i bardzo przydatnych rozwiązań dla tej branży.

Podpisanie umowy na realizację Space3ac Poland Prize / Credits - Interizon

Podpisanie umowy na realizację Space3ac Poland Prize / Credits – Interizon

– Najważniejszym elementem przedsięwzięć takich jak akcelerator startupowy są ludzie i dobrze zaprojektowane ramy ich współpracy – mówi Dariusz Gołębiewski, Wiceprezes Zarządu PZU LAB.
– W ostatniej edycji Space3ac poznaliśmy dynamiczne środowisko startupowe od środka i wiemy, jak duży jest w nim potencjał. Liczymy na sukcesy w kolejnej edycji.

Podstawą idei funkcjonowania Olivia Business Centre jest spotkanie ze sobą w jednym miejscu korporacji o globalnym zasięgu z ambitnymi młodymi przedsiębiorcami, chcącymi twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali – mówi Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre. – Formuła akceleratora Space3ac jest nam w związku z tym bardzo bliska i jesteśmy przekonani o jej wielkim potencjale.

Marcin Seniuk, Departament Rozwoju Startupów w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – Pilotaż Poland Prize to kolejna inicjatywa PARP wspierająca krajowy ekosystem startupowy. Tym razem oferujemy program wizowy i akceleracyjny dla najlepszych, zagranicznych startupów, które chcą tworzyć i rozwijać swoje produkty nad Wisłą. Krajowe akceleratory, takie jak goszczący nas dzisiaj Space3ac organizowany przez Blue Dot Solutions, doskonale wiedzą, jak pozyskiwać do współpracy startupy i skutecznie komercjalizować ich rozwiązania. Biorąc pod uwagę, że udało się im zaangażować do projektu wiarygodnych partnerów biznesowych, w pełni świadomych korzyści wynikających z wdrażania innowacji, jestem przekonany, że ta kooperacja zaowocuje niebawem przełomowymi wdrożeniami.

Wiemy dobrze, że Gdańsk, a szerzej Trójmiasto, ma do zaoferowania bardzo atrakcyjne warunki do zakładania i rozwijania skalowalnej działalności gospodarczej – bardzo dynamicznie rozwijający się ekosystem startupowy w regionie jest tutaj kluczową przewagą. Z niecierpliwością czekamy zatem na nowe technologie i zespoły startupowe z zagranicy. Liczymy na to, że rozwijając z sukcesem biznes w Polsce potwierdzą, że jesteśmy krajem otwartym na innowacje, który w dojrzały, profesjonalny sposób podchodzi do wsparcia działalności startupowej.

* * *
Kontakt:
Marcin Popiel, Blue Dot Solutions
+48 732 681 351
marcin.popiel@bluedotsolutions.eu

Poland Prize to program zachęcający zagraniczne start-upy do rozpoczęcia działalności w Polsce. Jego celem jest efektywne włączenie zagranicznych przedsiębiorców w polski ekosystem startupowy. Program łączy w sobie ideę akceleracji oraz soft landingu dla startupu i kładzie szczególny nacisk na przygotowanie zagranicznych start-upów do działania w Polsce i ich dalszy rozwój.

Comments are closed.