Rekrutacja na Summer School Alpbach 2018

0

Do 31 marca trwa rekrutacja do kosmicznego programu edukacyjno-studyjnego wspieranego przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Hasłem przewodnim 42 zjazdu Summer School Alpbach będą misję sample-return z małych obiektów Układu Słonecznego. Program edukacyjny jest adresowany do młodych naukowców, studentów oraz absolwentów akademickich uczelni politechnicznych, zainteresowanych udziałem w projektach badawczych i technologicznych związanych z eksploracja przestrzeni kosmicznej. Do udziału w rekrutacji uprawnieni są kandydaci pochodzący z państw członkowskich, stowarzyszonych i współpracujących Europejskiej Agencji Kosmicznej. Osoby zainteresowane udziałem w postępowaniu rekrutacyjnym powinny złożyć aplikację do 31 marca 2018 roku. W przypadku kandydatów z Polski istnieje również możliwość dofinansowania ze środków będących w dyspozycji Europlanet NA1.

42 edycja programu szkoleniowego jest organizowana przy współpracy Austriackiej Agencji Wsparcia Nauki, Europejskiej Agencji Kosmicznej, organizacji Austrospace oraz Międzynarodowego Instytutu Badań Kosmicznych (International Space Science Institute). Zjazd odbędzie się w dniach 17-26 lipca w Alpbach w austriackim Tyrolu.

W ramach szkolenia cztery zespoły będą pracowały nad konceptem misji kosmicznej, tworząc wstępny design sondy, wybierając instrumenty naukowe oraz badania do realizacji w ramach założonych wcześniej ram. Zadania wykonane wspólnie będą symulowały prawdziwe prace zespołów tworzących misję eksploracyjne. Jednocześnie będzie to okazja do lepszego zapoznania się z procedurami działań w sektorze kosmicznym.

(MR)

Comments are closed.