Piąty tydzień programu Space3ac

0

Trwa piąty tydzień programu akceleracyjnego Space3ac. Już niewiele czasu pozostało do finałowego “Demo Day”, w którym projekty uczestników zostaną zaprezentowane przed potencjalnymi inwestorami.

Bardzo szybko upłynął miesiąc pełen wykładów, warsztatów, indywidualnych konsultacji, wizyt studyjnych oraz spotkań biznesowych. W tej chwili zespoły skupiają się na “pracy domowej”, czyli samodzielnym dopracowaniu technicznych i biznesowych szczegółów swoich projektów oraz przygotowaniu wystąpień na “Demo Day”. Wydarzenie, na którym będą prezentować swoje pomyły przed środowiskami inwestorskimi, odbędzie się 8 września w Gdańsku.

Prezentacja jednego z zespołów biorących udział w Space3ac / Credits - Blue Dot Solutions

Prezentacja jednego z zespołów biorących udział w Space3ac / Credits – Blue Dot Solutions

Space3ac, unikatowy i innowacyjny projekt sektora kosmicznego, skupia się głównie na zagadnieniach powiązanych z technologiami z branży “downstream”, np. aplikacjami z zakresu Obserwacji Ziemi lub nawigacji satelitarnej. Program Space3ac został ogłoszony 5 Maja na konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju. Program zamierza aktywizować i skierować możliwości płynące z europejskiego sektora kosmicznego ku widocznym rozwiązaniom rynkowym. Akcelerator wspiera wybrane podmioty, które rozwijają swoje pomysły pod opieką doświadczonych przedsiębiorców oraz ekspertów z sektora kosmicznego. Docelowym wynikiem Space3ac będą projekty gotowe do inwestycji oraz pozyskania klientów.

W ramach programu akceleracyjnego omówiono bardzo szeroki zakres tematów. Eksperci z Polski, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii a nawet Stanów Zjednoczonych dzielili się wiedzą i doświadczeniem z różnych działów sektora kosmicznego oraz rozwoju technologicznego. Zespoły uczestniczyły również w zajęciach i warsztatach z marketingu, sprzedaży, komunikacji, prowadzenia wystąpień publicznych oraz współpracy z administracją publiczną. Odwiedzili również laboratoria Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz Coworking Space w budynku O4 kompleksu Olivia Business Centre podczas wizyt z działającymi tam spółkami.

Comments are closed.