SPACE INFODAY 2016 – From Space to Earth

0

25 kwietnia w Krakowie odbędzie się Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego SPACE INFODAY 2016 – From Space to Earth. Kosmonauta.net objął patronat medialny nad wydarzeniem.

25 kwietnia na Politechnice Krakowskiej odbędzie się Dzień Informacyjny Sektora Kosmicznego SPACE INFODAY 2016 – From Space to Earth. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane źródła finansowania projektów i innowacji w sektorze kosmicznym, możliwości współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), konkursy oraz zasady finansowania projektów z szeroko pojętej branży kosmicznej w programie ramowym UE Horyzont 2020.

Dzień informacyjny będzie również okazją do poznania mechanizmów przekuwania rezultatów badawczych ESA w pomysły na startupy. Zostanie przybliżone także działanie Biura Transferu Technologii ESA oraz sieci Inkubatorów ESA, jak i dobre praktyki międzynarodowe transferów “From Space to Earth”. Dzień Informacyjny zakończy się zaproszeniem na pierwszy kosmiczny hackathon ActInSpace w Krakowie (20-21/05/2016).

Organizatorem wydarzenia jest  Regionalny Punkt Kontaktowy ds. Programów Badawczych UE, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Konferencja to doskonała okoliczność do poznania interesujących osób z branży i wymiany kontaktów. Zapraszamy do udziału!

Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów, pracowników naukowych oraz przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja na wydarzenie poprzez formularz na stronie CTT PK.

Comments are closed.