ESA ogłasza rekrutacje na staże YGT

0

Jeśli jesteś już absolwentem lub niedługo nim zostaniesz, masz szansę na staż w Europejskiej Agencji Kosmicznej! ESA właśnie ogłasza aplikacje do Young Graduate Trainee (YGT).

Jeśli chcesz zdobyć cenne doświadczenie przy projektach kosmicznych, już dziś zaaplikuj na roczny staż w ESA. Jako stażysta będziesz odpowiedzialny za wsparcie projektów, oczywiście pod okiem doświadczonych mentorów z Agencji.

Program stażowy pomaga zdobyć unikalne doświadczenie oraz otwiera możliwości w zakresie projektów związanych z europejskim przemysłem kosmicznym, znanymi badaniami instytutów i oczywiście samego ESA. Popularność programu wynika z możliwości pracy w różnorodnym, międzynarodowym środowisku i korzystania z profitów wynikających z życia i pracy w innym państwie.

Aplikacje do Young Graduate Trainees przeprowadzane są tylko raz do roku, w połowie listopada, i pozostają otwarte przez miesiąc. W tym czasie publikowanych jest około 80 ofert pracy dotyczących inżynierii, fizyki, biologii, medycyny, ale także z zakresu biznesu i prawa. Co ważne, jedna osoba może aplikować tylko na jedno stanowisko, które zaznacza się w formularzu aplikacji.

Państwa członkowskie Europejskiej Agencji Kosmicznej (kolor niebieski). W kolorze jasnoniebieskim zaznaczono Europejskie Państwa Współpracujące (ECS), a na zielono sygnatariuszy Umowy o Współpracy

Państwa członkowskie Europejskiej Agencji Kosmicznej (kolor niebieski). W kolorze jasnoniebieskim zaznaczono Europejskie Państwa Współpracujące (ECS), a na zielono sygnatariuszy Umowy o Współpracy

Od kandydatów wymaga się posiadania dyplomu magistra uczelni wyższej, który potrzebny jest w dniu rozpoczęcia pracy w ESA. Istotne jest również obywatelstwo – ESA przyjmuje kandydatów wyłącznie z państw, które są członkami ESA lub z państw, które podpisały Umowę o współpracy.

Kandydaci wybierani są przez departamenty, do których aplikują. Rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj odbywają się w lutym/ marcu. Data rozpoczęcia pracy ustalana jest wspólnie z kandydatem i może być ona podjęta w każdym czasie, pomiędzy kwietniem a wrześniem danego roku.

Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć stażyści?

  • wynagrodzenie miesięczne ok. 2 200 euro
  • 2,5 dnia wolnego miesięcznie
  • ubezpieczenie zdrowotne
  • zwrot kosztów za podróże
  • tzw. dodatek emigracyjny

Więcej na temat staży oraz pełna lista ofert stażowych na stronie ESA.

(ESA)

Comments are closed.