Podsumowanie EUCASS 2015

0

Trzeciego lipca w Krakowie zakończyła się konferencja EUCASS.

Od 29 czerwca do 3 lipca 2015 w Krakowie odbywała się 6. Europejska Konferencja Aeronautyki i Nauk Kosmicznych EUCASS 2015 (European Conference for Aeronautics and Space Sciences).

EUCASS jest jednym z najważniejszych spotkań przedstawicieli europejskiego rynku badań w sektorze kosmicznym, również z udziałem organizacji z Rosji. Celem konferencji jest promocja oraz ułatwianie dostępu do wiedzy i nowoczesnych technologii branżowych. Tegoroczna edycja konferencji i towarzyszących jej targów odbywały się na terenie nowoczesnego centrum konferencyjnego ICE Kraków.

Tematyka konferencji skupiała się na 5 tematach:

  • systemów zintegrowanych dla samolotów i rakiet nośnych
  • fizyki lotu samolotów, rakiet nośnych i pojazdów powrotnych
  • materiałów i struktur dla lotnictwa i systemów kosmicznych
  • dynamiki lotu, kierowania, nawigacji i awioniki
  • fizyki napędu.

Krótkie filmowe podsumowanie konferencji publikujemy dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Kosmicznej i Thales Alenia Space Polska, jednych ze sponsorów i wystawców na EUCASS 2015.

Wśród najważniejszych zaproszonych gości znalezli się, m.in., dyrektor ESA ds. systemów wynoszenia Gaele Winters, prezes CNES Jean-Yves Le Gall, dyrektor Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Thales Alenia Space Polska Andrzej Banasiak, dyrektor Airbus Defence & Space Francois Auque, i ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

(TAS, PAK)

Comments are closed.