Astronomia i badania kosmiczne w edukacji – rejestracja uczestników zakończona

2

W sobotę 8 listopada w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie odbędzie się pierwsza konferencja „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”.

Za ponad dwa tygodnie, w sobotę 8 listopada 2014 r. w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie odbędzie się pierwsza konferencja astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA).

Konferencja poświęcona jest problematyce popularyzacji astronomii i badań kosmicznych, integracji środowisk działających w tych obszarach, wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. Przewidziana jest także osobna sesja omawiająca problematykę pozyskiwania funduszy na działalność edukacyjną.

Ogromne zainteresowanie sprawiło, że pula miejsc została wyczerpana na miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia.

Konferencja została podzielona na 5 sesji tematycznych dotyczących różnych aspektów edukacji. W programie przewidziane są wystąpienia naukowców, nauczycieli, edukatorów, a także znanych z prasy, radia i TV popularyzatorów nauki, np. Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, fizyka dra Tomasza Rożka, czy też Aleksandry i Piotra Stanisławskich, którzy reprezentują blog popularnonaukowy Crazy Nauka i wspólnie prowadzą audycję radiową „Homo Science” w radiu TOK FM.

Konferencji będzie towarzyszyła sesja plakatowa, w czasie której zostanie zaprezentowanych co najmniej 14 projektów z dziedzin powiązanych z szeroko pojętą edukacją kosmiczną.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość obejrzenia laboratoriów CBK PAN, w których powstały pierwsze polskie satelity naukowe BRITE-PL Lem i BRITE-PL Heweliusz, a także penetrator kometarny MUPUS, który wraz z lądownikiem Philae wyląduje 12 listopada br. na komecie 67P/Czuriumow-Gierasimienko, czyli cztery dni po konferencji „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupu przez uczestników książek popularnonaukowych dra Tomasza Rożka wraz z autografem autora.

Program konferencji oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.astroedu.pl.

 

(Materiał nadesłany przez p. Pawła Z. Grochowalskiego z CBK PAN i komitetu organizacyjnego konferencji)

2 komentarze

  1. Czy ktoś wie, czy grafika użyta jako logo tej konferencji (droga mleczna) jest praca artystyczną czy zdjęciem? Czy można gdzieś tę grafikę obejrzeć w większej rozdzielczości, bez dodatkowych napisów?

    • Hubert Bartkowiak on

      Zdjęcie pochodzi z zasobów NASA, nie jest więc najpewniej objęte prawami autorskimi i powinno być dostępne. Niestety nie potrafimy wskazać odnośnika. Sugerujemy kontakt z organizatorem wydarzenia.