Galileo Masters 2014: spotkania w Poznaniu, Krakowie, Gliwicach, Katowicach i Warszawie!

0

W najbliższym czasie w kilku miastach w Polsce odbędą się spotkania informacyjne dotyczące polskiej edycji międzynarodowego konkursu Galileo Masters 2014.

W ciągu najbliższych dni w kilku miastach w Polsce odbędą się spotkania informacyjne dotyczące polskiej edycji międzynarodowego konkursu Galileo Masters 2014, którego celem jest promocja innowacyjnego wykorzystania technologii nawigacyjnych. Najlepsi pomysłodawcy, poza wygraną atrakcyjnych nagród finansowych i rzeczowych, mają szanse na wsparcie w komercjalizacji swoich idei! Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zgłoszenia do polskiej edycji konkursu European Satellite Navigation Competition, nazywanego Galileo Masters, można nadsyłać do końca czerwca. Szansę na wyróżnienie mają ciekawe i potencjalnie wartościowe pomysły na wykorzystanie technologii satelitarnych w gospodarce, nauce i życiu codziennym. Nie ma znaczenia czy uczestnik jest studentem, pracownikiem czy osobą ze środowiska akademickiego – liczy się przede wszystkim dobry pomysł.

Plakat konkursu Galileo Master 2014 / Credits: Kosmonauta.net

[/media-credit] Plakat konkursu Galileo Master 2014 / Credits: Kosmonauta.net

Technologie nawigacyjne wykorzystywane są przez ludzi każdego dnia. Oczywistym przykładem jest nawigacja używana w samochodach czy smartfonach, jednak zastosowania tej technologii znaleźć można w codziennej komunikacji, turystyce, a także rozrywce – zwłaszcza przy wykorzystaniu takich technologii jak rzeczywistość rozszerzona (na przykład w formie znanych już Google Glass).

Pierwsza edycja Galileo Masters w Polsce zorganizowana została w 2012 roku. Zwycięzcami zostali Marcin Bielecki i Cezary Karpiński, którzy zgłosili ideę automatycznej, pływającej jednostki pomiarowej. Urządzenie, rozwijane w ramach projektu badawczo-rozwojowego w założonej przez zwycięzców firmie MaxiMapa, wykorzystuje sonar, system nawigacyjny oraz autopilot w celu prowadzenia zdalnych pomiarów zbiorników wodnych.

W celu bliższego przedstawienia konkursu wszystkim zainteresowanym, organizatorzy inicjatywy z firmy Kosmonauta.net organizują w maju i czerwcu spotkania informacyjne w kilku miastach w całej Polsce. Przedstawiona zostanie na nich bliżej charakterystyka segmentu technologii nawigacyjnych, przykładowe produkty, które powstały dzięki Galileo Masters oraz wyjaśnione zostaną formalności związane ze zgłoszeniem pomysłu do konkursu.

Harmonogram spotkań w najbliższych dniach:

  • 16.05, godz. 17:00, AIP Business Link Poznań (rejestracja) https://galileomasterspoznan.evenea.pl/
  • 19.05, godz. 14:00, Centrum Dydaktyki AGH, Pawilon U2 (rejestracja), Kraków https://galileo-masters-agh.evenea.pl/
  • 19.05, godz. 16:30, Sala 1177, Budynek Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (rejestracja), Kraków https://galileo-masters-uj.evenea.pl/
  • 19.05, godz. 19:00, AIP Business Link Kraków
  • 20.05, godz. 10:00, Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO, Politechnika Śląska, Gliwice
  • 20.05, godz. 16:00, Sala Audytoryjna II Instytutu Fizyki, Uniwersytet Śląski, Katowice
  • 22.05, godz. 18:00, Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, Politechnika Warszawska, Warszawa
  • 23.05, godz. 14:00, Sala N125, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa

Współorganizatorem polskiej edycji konkursu jest fundusz kapitałowy Black Pearls oraz Pomorski Klaster ICT Interizon i Radomskie Centrum Innowacji i Technologii, a partnerami: Astri Polska (partner srebrny), GMV Innovating Solutions, SmallGIS i Creotech Instruments (partnerzy brązowi), AIP Business Link, Olivia Business Centre, PCPD, Intel i Polakpotrafi.pl (sponsorzy nagród). Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronami medialnymi konkursu zostali Pierwszy Milion, Studenckie Forum Business Centre Club, Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych, serwis badania.net oraz Gazeta.pl.

Strona konkursu: www.galileo-masters.pl.

Comments are closed.