Copernicus Masters – zgłoszenia do 13 czerwca

0

Rozpoczął się czwarty doroczny konkurs Copernicus Masters! Można już zgłaszać pomysły na usługi, komercyjne zastosowania oraz aplikacje bazujące na danych obserwacyjnych Ziemi.

Od 2011 r. w konkursie Copernicus Masters przyznawane są nagrody za innowacyjne rozwiązania dla biznesu i społeczeństwa bazujące na danych z obserwacji satelitarnych Ziemi. Rozwój tych produktów i firm zostanie wsparty łączną pulą nagród w wysokości ponad 300 000 euro w postaci nagród pieniężnych, wsparcia technicznego, zestawów danych satelitarnych oraz usług inkubacji biznesu.

Uczestnicy mogą wybrać jedną z ośmiu kategorii tematycznych, takich jak monitoring środowiska, logistyka transportu, rolnictwo i leśnictwo, bezpieczeństwo publiczne, przetwarzanie danych w chmurze, a także usługi dla urządzeń mobilnych oraz innowacyjne zastosowania dla danych radarowych i zdjęć satelitarnych w wysokiej rozdzielczości.

Zwycięzca każdej kategorii tematycznej zostanie wybrany przez zespół ekspertów ze środowiska naukowegoi przemysłu. Wraz z pozostałymi nagrodami, zwycięzca całego konkursu Copernicus Master 2014 otrzyma 20 000 euro oraz zestaw danych satelitarnych o wartości 60 000 euro.

Zgłoszenia we wszystkich kategoriach będą przyjmowane do 13 czerwca 2014 r.. Po raz pierwszy konkurs jest otwarty dla uczestników z całego świata. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Copernicus Masters

Więcej na stronach ESA.

Przypominamy, że równolegle, do 30 czerwca, trwa konkurs na zastosowania nawigacji satelitarnej, Galileo Masters.

(ESA)

Comments are closed.