CST-100 po kolejnych przeglądach

0

Boeing i elementy konstrukcyjne statku CST-100 przeszły kolejne etapy przeglądów.

Jak informuje Boeing, Commercial Crew Program (CCP) dokonał w lutym przeglądów projektów sprzętu i testów bezpieczeństwa oprogramowania statku Crew Space Transportation (CST-100), czyli jednego z załogowych komercyjnych statków kosmicznych, którym za kilka lat mają latać Amerykańscy astronauci.

Boeing może pochwalić się pomyślnym przejściem kluczowego przeglądu projektu (CDR) łącznika CST-100 z rakietą Atlas V, tzw. Launch Vehicle Adapter (LVA). CDR potwierdził możliwość wejścia elementu w fazę produkcyjną. Etap oceny przeszedł też równolegle system łączności rakieta-kapsuła, który w razie niebezpieczeństwa inicjuje procedury bezpieczeństwa.

Jak powiedział John Mulholland, menadżer projektu Boeing Commercial Programs, “bezpieczeństwo jest krytycznym elementem CST-100, od deski kreślarskiej aż do wdrażania, i jeszcze dalej”.

Oba przeglądy są częścią umowy Commercial Crew Integrated Capability (CCiCap) z NASA, w ramach której powstaje statek. Następne zaplanowane przeglądy odbędą się wiosną (oprogramowanie) i latem (kolejny przegląd CDR całej konstrukcji).

Zobacz też:

(Boeing)

}

Comments are closed.