Nieudany koniec kampanii gry Race To Mars

0

Zakończyła się kampania gry Race To Mars. Niestety, twórcom gry nie udało się zebrać odpowiedniej ilości funduszy. Nie oznacza to jednak, że prace nad Race To Mars zostaną przerwane.

Dwudziestego siódmego czerwca rozpoczęła się kampania typu crowdfunding gry Race To Mars. Kampanię przeprowadzano na platformie KickStarter. Twórcy gry chcieli zdobyć 30 tysięcy funtów, co pozwoliłoby na przygotowanie Race To Mars na różne platformy oraz z dopracowaną grafiką.

W ciągu pierwszych czterech dni grę wsparło już ponad 200 osób i zebrano już ponad 12% wymaganych funduszy. Pojawiły się także cztery aktualizacje na stronie kampanii na platformie Kickstarter oraz wiele artykułów na różnych stronach internetowych z całego świata. Początek kampanii można uznać za bardzo udany.

Niestety, w kolejnych dniach tempo zbiórki funduszy wyraźnie spadło, pomimo dużej ilości artykułów i pozytywnych komentarzy tej gry. Ostatecznie zebrano deklaracje na nieco ponad 12 tysięcy funtów od ponad 600 tosób. Ponieważ główną zasadą kampanii typu crowdfunding jest „wszystko albo nic”, zbiórka funduszy zakończyła się fiaskiem.

Nie oznacza to jednak, że prace nad Race To Mars zostaną przerwane. Duża ilość naprawdę pozytywnych komentarzy z całego świata sugeruje, że ta gra może osiągnąć sukces na rynku. Dlatego też prace nad Race To Mars będą kontynuowane, w nieco innej formie. Twórcy tej gry opracowali już inną strategię otrzymania potrzebnych funduszy i zaczną ją wdrażać w sierpniu. Strategia nosi nazwę „Alpha Funding”, którą z powodzeniem zastosowano już dla kilku innych gier.  „Alpha Funding” pozwala na zakup wstępnej wersji gry (tzw. alfy), dzięki czemu twórcy danego projektu zyskują fundusze na zakończenie całego projektu, w tym dopracowanie grafiki, efektów dźwiękowych czy muzyki. O rozpoczęciu „Alpha Funding” będziemy informować na łamach Kosmonauta.net.

Grę Race To Mars tworzy opolska firma INTERMARUM. Przedstawiciele Kosmonauta.net uczestniczą przy projektowaniu tej gry jako doradcy naukowo-techniczni. Wspólnie zamierzamy zbudować grę, która przedstawia obraz współczesnego sektora kosmicznego oraz kierunku, w którym ta gałąź przemysłu może się rozwinąć.

Race To Mars to turowy manager firmy z branży kosmicznej. Gracz wciela się w szefa nowo powstałej firmy z sektora kosmicznego. Długofalowym celem gry jest założenie kolonii na Marsie przed konkurencją. Zanim jednak będzie to możliwe, upłyną lata prac badawczo-rozwojowych, kontraktów, misji, projektów oraz zdarzeń losowych i niepowodzeń.

Jeśli zainteresowanie „Alpha Funding” będzie duże, to prawdopodobnie w połowie przyszłego roku dojdzie do wydania pełnej wersji Race To Mars.

{youtube}6R27pPCMOsw{/youtube}
Jedno z nagrań opisujących grę Race To Mars / Credits – intermarumpl

(INTERMARUM)

{module [346]}

Race To Mars / Credits - INTERMARUM

Comments are closed.