Eutelsat zamawia nowego satelitę

0

W niedzielę Eutelsat Communications poinformował o zamówieniu nowego satelity u Thales Alenia Space.

Eutelsat Communications podał w niedzielę 14 października, że zamówił w firmie Thales Alenia Space wytworzenie nowego satelity mającego obsługiwać głównie Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Zamówiony Eutelsat 8 West B trafi na orbitę w 2015 roku, na pozycję 8oW, gdzie będzie sąsiadował z innymi satelitami Eutelsatu i Nilesatu (7oW). Na tych dwóch południkach przybywa jedna z największych na świecie ilości odbiorców kanałów satelitarnych, prawie 7% rocznie. Szacuje się, że w obszarze Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej około 30 milionów gospodarstw domowych odbiera sygnały telewizji satelitarnej Direct-To-Home (DTH), a Eutelsat i Nilesat transmitują tam ponad 800 kanałów. Około 500 z nich to kanały ogólnodostępna, a około 50 to kanały HD.

Nowy satelita ma być wyposażony w 40 transponderów pasma Ku, głównie dla kanałów DTH. Dodatkowo będzie posiadał 10 transponderów pasma C, pokrywających obszar od Afryki aż do Ameryki Południowej.

Póki Eutelsat 8 West B nie trafi na orbitę, Eutelsat przemieści w przyszłym roku swoje obecne satelity, aby sprostać rosnącemu popytowi w regionie południków 7o/8oW

Zamówiony satelita będzie 25. statkiem zbudowanym przez TAS dla Eutelsatu i 78. opartym o platformę Spacebus (4000C3).

Comments are closed.