Warsztaty ESA dla programistów aplikacji mobilnych

0

ESA organizuje 5 dniowe warsztaty dla programistów aplikacji mobilnych z krajów Unii Europejskiej.

Od 18 do 22 czerwca potrwa obóz programistyczny ESA “App Camp”. Europejska Agencja kosmiczna zaprosi 20 wybranych programistów do ośrodka ESRIN (Frascati koło Rzymu) 5 dniowe warsztaty programowania aplikacji mobilnych ściśle powiązane z programem GMES Komisji Europejskiej.

Zgłoszenie wysłać może każdy pełnoletni programista mający obywatelstwo jednego z 27 krajów Unii Europejskiej. Pod uwagę podczas selekcji będzie brana kreatywność, użytkowość, design i koncepcja biznesowa programów znajdujących się w portfolio aplikującego. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić ośrodek ESRIN i zająć się w doborowym groniem programowaniem aplikacji wykorzystujących dane z systemu GMES w aplikacjach mobilnych na systemy iOS i Android.

Warsztaty będą połączone z konkursem na koncepcję i rozwiązanie aplikacji mobilnej wykorzystującej dane z GMES. Autorzy zwycięskiego rozwiązania, wyłonionego przez jury ostatniego dnia warsztatów, zostaną nagrodzeni urządzeniami Apple iPad 3. Do wyboru uczestników będą 4 kategorie zadań: “GMES w życiu co dziennym” (2 drużyny 4 osobowe), “obserwuj i ucz się” (1 drużyna 4 osobowa), “graj z GMES” (1 drużyna 4 osobowa) oraz “Ziemia i więcej” (1 drużyna 4 osobowa).

ESA pokryje koszty dojazdu i zakwaterowania uczestników. Zgłoszenia na stronie www.app-camp.eu można nadsyłać do 6 maja.

(ESA)

Comments are closed.