Zakończenie konkursu noworocznego 2012

0

Nasz noworoczny konkurs astronautyczny został zakończony. Zwycięzcami zostali Mateusz Grala, Orland Krzyżanowski i Marek Barszczewski. Gratulacje!

Na konkurs nadesłano łącznie kilkanaście prac, z których wiele było naprawdę wysokiej jakości. Zespół oceniający miał niełatwe zadanie do wykonania i przez dłuższy czas w trakcie ostatniego weekendu debatował na temat nadesłanych prac. Ostatecznie osoby z zespołu oceniającego przyznały punkty każdemu autorowi w ustalonej wcześniej skali. Po zsumowaniu udało się wyłonić zwycięzców.

Zwycięzcą w konkursie noworocznym został Mateusz Grala. Praca Mateusza, zatytułowana “2011 – rok przyszłości dla prywatnego przemysłu astronautycznego w kontekście programów CCDev i ambicji firmy Space Adventures – czy polecimy w kosmos bez NASA?”, zainteresowała większość ciała oceniającego. Tuż za nim uplasował się Orland Krzyżanowski – różnica w dokonanej przez nas ocenie pomiędzy Mateuszem a Orlandem była niewielka. Praca Orlanda dotyczyła koncepcji systemu SLS (nowej ciężkiej rakiety NASA).

Trzecie miejsce zajął Marek Barszczewski, również konkurując z Mateuszem i Orlandem, a także kilkoma innymi autorami z czołówki. Nadesłana przez Marka praca koncentrowała się również na systemie SLS, jednak bardziej opisywała możliwe ładunki, które będą mogły być wynoszone tą rakietą.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcy już otrzymali maile z gratulacjami. Nagrody, ufundowane przez wydawnictwo Samo Sedno, zostaną wysłane w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

To z pewnością nie ostatni konkurs na łamach serwisu Kosmonauta.net. Już w tej chwili zapowiadamy, że niebawem rozpocznie się kolejny konkurs – w nieco odmiennej formie. Zachęcamy do częstych odwiedzin i próbowania swoich sił!

Comments are closed.