Trzeci nabór na projekty PECS

0

ESA i Ministerstwo Gospodarki RP ogłosiły dzisiaj trzeci konkurs na projekty realizowane w ramach umowy o współpracy z ESA.

Ministerstwo Gospodarki powiadomiło, że Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła otworzenie trzeciego konkursu na projekty realizowane w ramach polskiej współpracy z ESA w ramach Plan for European Cooperating States (PECS).

Poprzedzone warsztatami ogłoszenie zostało opublikowane na portalu EMITS, platformie ESA służącej do ogłaszania konkursów i przetargów. Ogłoszenie otrzymało oznaczenie AO7021 i dotyczy:

  • sprzętu (ładunków, ich podsystemów, satelitarnych platform technologicznych, czujników lub normalnych technologii możliwych do wykorzystania w przestrzeni kosmicznej), ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania lub zastosowania w związku misjami kosmicznymi ESA,
  • projektów naukowo-badawczych prowadzących do użytecznych produktów (sprzętu lub oprogramowania),
  • usług powiązanych z misjami kosmicznymi, w tym demonstratory,
  • działania przygotowawcze (badania, studia wykonalności, badania rynkowe, analizy wymagań użytkowników) w ramach wspierania narodowej konkurencyjności związanej z usługami GMES i Galileo i/lub innymi programami ESA.

 

Redakcja dziękuje pani Annie Nałęcz-Kobierzyckiej (Ministerstwo Gospodarki) za nadesłane informacje.


Comments are closed.